Ogólnopolski Turniej Młodzików Konin 2021 – To był dzień Tosi Dobies

Fot. Fundacja Liderzy Sportu
W sobotę (6 listopada) w Koninie odbył się Ogólnopolski Turniej Młodzików w szabli zaliczany do zawodów klasyfikacyjnych tej kategorii wiekowej. Na planszach w sumie walczyło 86 szermierzy z całej Polski, w tym zawodnicy z UKS Hajduczek Olsztyn: Antonia Dobies, Olimpia Szewioła, Olgierd Budkiewicz i Maksymilian Przekop.

– Po raz kolejny mamy powody do wielkiej radości. Tosia wygrała zawody, a Olgierd dotarł do ćwierćfinału. Cieszy, że i w tej kategorii wiekowej mamy szablistów, którzy liczą się w rywalizacji ogólnopolskiej – nie kryje radości prezes klubu Adam Sobczyk.

Obie zawodniczki – Antonina Dobies i Olimpia Szewioła – po fazie grupowej awansowały do play off. Olimpia swoją pierwszą walkę przegrała z Nadią Jaśkiewicz (UKS 13 Białystok) 8:12. Od początku rywalizacji było widać, że Tosia jest bardzo dobrze przygotowana do turnieju. Po wygranych wszystkich walkach w grupie awansowała bezpośrednio do drugiej fazy pucharów. W pierwszej walce pewnie pokonała Ninę Stępniewską (KKSZ Konin) 12:2, w drugiej nie dała żadnych szans Gabrieli Lelonek (UKS Szabla Ząbki) wygrywając 12:0. W ćwierćfinale zwyciężyła Michaelę Nowakowską (UKS Szabla Brzoza) 12:3, zaś w półfinale Amelię Ostrowską (Akademia Szermierki Lublin) 12:5. W finale Tosia pokonała Amelię Siwek (TMS Zagłębie Sosnowiec) 12:10.

– Dobrze mi się walczyło przez cały turniej. Wygrałam, więc bez wątpienia te zawody były dla mnie udane. Co ważne, przez cały czas rywalizacji byłam spokojna, choć w finale był moment, kiedy nieco się zdekoncentrowałam i wykonałam kilka akcji, które nie poszły po mojej myśli. Poradziłam sobie z tym trudnym momentem i wygrałam finał, z czego bardzo się cieszę – podsumowuje Antonina Dobies i podkreśla, że dzięki pracy psychologa sportowego Dariusza Nowickiego z zawodnikami z klubu, jest się bardziej świadomym zachowań, które wpływają na koncentrację i odpowiednią motywację.

Olgierd Budkiewicz i Maksymilian Przekop po walkach grupowych awansowali do play off. Maksymilian w pierwszej walce pokonał Kacpra Szkolmowskiego (KKSZ Konin) 12:11, by w kolejnej uznać wyższość Damiana Palkowskiego (PTS Jagiellończyk Białystok) 1:12. Olgierd

w drodze do ćwierćfinału wygrał z Hubertem Walczakiem (KKSZ Konin) 12:0, Szymonem Mioduszewskim (KKSZ Konin) 12:10 i Jędrzejem Nadarzewskim (UKS Szabla Brzoza) 12:5. Walkę o półfinał przegrał z Franciszkiem Kussotem (Grodziski Klub Szermierczy) 3:12, kończąc rywalizację do doskonałym 8. miejscu.

Szablistów z UKS Hajduczek Olsztyn wspiera Fundacja Orlen, Fundacja Lotto i Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu. Zawodnicy biorą udział w programie współfinansowanym przez Urząd Miasta w Olsztynie – „Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży biorącej udział w ogólnopolskim współzawodnictwie sportowym”.

Wyniki

Dziewczęta

1 – Dobies Antonina – UKS Hajduczek Olsztyn

2 – Siwek Amelia – TMS Zagłębie Sosowiec

3 – Bralewska Ewa – MUKS Victor Warszawa

3 – Ostrowska Amelia – UKS Akademia Szermierki Lublin

……………………………………..

27 – Szewioła Olimpia – UKS Hajduczek Olsztyn

chłopcy

1 – Palkowski Damian – PTS Jagiellończyk Białystok

2 – Więch Krzysztof – UKS Szabla Ząbki

3 – Dąbrowski Szymon – UKS 13 Białystok

3 – Kossut Franciszek – Grodziski Klub Szermierczy

……………………………………..

8 – Budkiewicz Olgierd – UKS Hajduczek Olsztyn

27 – Przekop Maksymilian – UKS Hajduczek Olsztyn

Fundacja Liderzy Sportu

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

hajduczek olsztyn Olsztyn sport młodzieżowy szermierka

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x