Ogólnoposki Turniej Juniorów Młodszych Konin 2015 – Wymowna pieczątka na dobrym sezonie

W niedzielę (31 maja) w Koninie odbył się Ogólnoposki Turniej Juniorów Młodszych w szabli o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 9. W tym turnieju wziął udział Cezary Białecki mieszkaniec Barczewa obecnie zawodnik MUKS Victor Warszawa. Nie była to impreza rangi mistrzowskiej, ale mocno obsadzona. Tym razem nasz szablista należał do jednego z faworytów. Zajął trzecie miejsce, pieczętując tym występem udany sezon.

Turniej rozpoczął się od walk  grupowych,  gdzie odniósł komplet 11 zwycięstw. W fazie play off pokonał kolejno szablistów : KKSZ Konin (15/3) i Dragona Łódź (15/4). W potyczce o awans do strefy medalowej wygrał z rywalem z TMS Sosnowiec 15/10. Na drodze stanął mu dopiero zawodnik UKS 13 Białystok, któremu uległ w półfinale 7/15. Zresztą ten właśnie przeciwnik wygrał całą imprezę.

Kończąc ten turniej na podium Czarek potwierdził, że ten sezon był najlepszym w jego karierze. Uczestnicząc w Mistrzostwach Świata i Europy,  zdobywając medal w Mistrzostwach Polski i Pucharze Europy,  stając w na podium w Pucharach Polski i reprezentując nasz kraj na wielu turniejach nabrał pewności, że w najbliższą przyszłość można patrzeć optymistycznie.