OOM Dolnośląskie Wrocław 2014 – Trzymaliśmy kciuki za Czarka

We Wrocławiu odbyła się XX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w szermierce. Tym razem nasze województwo niestety nie miało swoich zawodników, ale ważnym dla UKS Hajduczek akcentem był udział w imprezie wychowanka olsztyńskiej sekcji Cezarego Białeckiego, który niedawno przeniósł się do stolicy. Trzymaliśmy za niego kciuki, bo tu w Olsztynie nauczył się szermierki.

Czarek po stoczeniu 12 walk grupowych zakwalifikował się do strefy pucharowej, gdzie pierwszą walkę stoczył z zawodnikiem OŚ AZS Poznań, pokonując go 15/11 i awansował dalej. Następnym przeciwnikiem był szablista KKSZ Konin, który również został pokonany przez 15/11 i Czarek awansował do najlepszej ósemki Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.

W walce o medal spotkał się z zawodnikiem TMS Sosnowiec ulegając mu 10/15 co dało mu 7 miejsce. Jak się okazało w późniejszej fazie turnieju Czarek przegrał nie z byle jakim zawodnikiem tylko Mistrzem Polski Juniorów Młodszych 2014.

Jest to bardzo dobry wynik wychowanka , gdyż walczył z dwa lata starszymi zawodnikami. Z pierwszej ósemki sześciu z nich od września przechodzi do starszej kategorii. Czekamy na następców, którzy wystąpią w takiej imprezie w barwach Hajduczka

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Olsztyn szermierka UKS Hajduczek Olsztyn

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x