OOM Oborniki Śląskie 2015 – Srebrny medal Czarka, a mimo to mały niedosyt

W miniony czwartek (7 maja) w Obornikach Śląskich koło Wrocławia odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w szermierce. W turnieju wystartował mieszkaniec Barczewa szablista MUKS Victor Warszawa Cezary Białecki, który był jednym z faworytów turnieju indywidualnego. Potknął się w 1/8 finału i zajął 9 miejsce. Za to w rywalizacji drużynowej zdobył srebrny medal.

W pierwszym dniu turnieju odbyły się walki indywidualne. Cezary Białecki rozpoczął znakomicie. Z 12 walk grupowych przegrał tylko jedną i pewnie awansował do fazy pucharowej. W pierwszej walce play off pokonał rywala z AZS AWF 15/3, w następnej zmierzył się z zawodnikiem OŚ AZS Poznań i doznał niespodziewanej porażki 13/15. Został ostatecznie sklasyfikowany na 9 miejscu.

Drugi dzień zawodów to walki drużynowe. Czarek wraz z kolegami z drużyny – młodsi od przeciwników, nie byli zaliczani do faworytów. Pierwsze spotkanie wydawało się łatwe, bo Zagłębiowski Klub Szermierczy z Sosnowca był niżej notowany. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Czarka – MUKS Victor Warszawa 45/23. Następnym rywalem był Dragon Łódź. Po niesamowitej walce ostatnie decydujące trafienie zadał Czarek i jego zespół wygrał 45/44 awansując do czwórki najlepszych drużyn w Polsce. W półfinale MUKS Victor Warszawa spotkał się z faworytem do złota KKSZ Konin, mającym w składzie dwóch medalistów turnieju indywidualnego. Drużyna z Warszawy sprawiła mega sensację i wygrywając mecz 45/40 awansowała do finału. Tu przeciwnikiem był zespół UKS 13 Białystok, który też miał w kadrze dwóch medalistów. Spotkanie układało się po myśli zawodników z Białegostoku. Do ostatniej walki wyszedł Czarek, gdzie wynik był korzystny dla rywali (40/30). Czarek walczył doskonale, ale cały mecz wygrali szabliści z Białegostoku 45/42. Do sensacyjnego złota zabrakło niewiele , ale srebro to wielki sukces, a Czarek wraca na Warmię jako medalista MP Juniorów młodszych. Jest to trzeci medal krajowych mistrzostw w jego karierze, wcześniej zdobył brązowy młodzików i srebrny juniorów.

{AdmirorGallery}bialecki71a{/AdmirorGallery}

KOLEJNOŚĆ SZABLISTÓW:

Indywidualnie:

1. Piotr Kurzyna (UKS 13 Białystok)

2. Maurycy Dziublewski (KKSZ Konin)

3. Krystian Borkiewicz (KKSZ Konin)

3. Mateusz Prokopowicz (UKS 13 Białystok)

5. Jan Kruszewski (AZS-AWF Warszawa)

6. Wojciech Korzyński (Dragon Łódź)

7. Łukasz Kupczyński (O.Ś. AZS Poznań)

8. Szymon Wojtasik (KKSZ Konin)

………………………………….

Cezary Białecki (Barczewo, MUKS Victor Warszawa)

Drużynowo:

1. UKS 13 Białystok (Piotr Kurzyna, Kacper Pogorzelski, Mateusz Prokopowicz)

2. MUKS Victor (Cezary Białecki, Jakub Broniszewski, Piotr Szczepanik)

3. KKSZ I Konin (Krystian Borkiewicz, Maurycy Dziublewski, Szymon Wojtasik, Michał Zandecki)

4. Zagłębiowski Klub Szermierczy

5. Dragon II Łódź

6. AZS-AWF Warszawa

7. KKSZ II Konin

8. Dragon I Łódź

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Barczewo sport młodzieżowy szermierka

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x