„Pierwszy krok” w Hajduczku – Celne cięcia adeptów i…oklaski dla mistrzów

W sobotę (2 marca )w Zespole  Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Olsztynie odbył się cykliczny turniej szermierczy ,,Pierwszy Krok". Jest to turniej dla najmłodszych adeptów tej dyscypliny. W finale spotkali się Kamil Olak i Paweł Bloch. Po wyrównanej walce pierwsze miejsce zajął  Kamil Olak, drugie Paweł Bloch, a trzecie Oskar Kusak

 

W tym roku uczestniczyło 13 dzieci. Po walkach grupowych, które rozgrzały widzów nastąpiły walki pucharowe, które kończyły się wielkim finałem.

Podczas turnieju odbyły się dwie walki zawodników na wózkach, jeśli patrząc na wyniki to zawodnicy z Paraolimpiady zapewniają więcej medali i więcej emocji sportowych. Tak też było podczas turnieju w Olsztynie

„Pierwszy krok” jest to turniej wprowadzający młodych zawodników do grona pełnoprawnych szermierzy w Polsce.

Podczas imprezy jak co roku zostają wyróżnieni szermierze, którzy reprezentują UKS Hajduczek Olsztyn w turniejach ogólnopolskich oraz międzynarodowych i odnoszą tam sukcesy.

W tym roku nagrody za osiągnięcia w sezonie 2011/2012 otrzymali : Jakub Poziemski, Cezary Białecki, Jakub Mackiewicz, Zuzanna Mikołajczyk, Magdalena Cynt oraz Aleksandra Romańczyk.

Wyróżnieni zawodnicy reprezentowali nas na Pucharach Europy, Mistrzostwach Polski oraz Pucharach Polski, za które zostali klasyfikowani w swoich kategoriach.

{AdmirorGallery}krok3{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x