PŚ „O Szablę Wołodyjowskiego” Warszawa 2015 – Na razie poznali atmosferę

W piątek (20 lutego) w Warszawie odbył się Puchar Świata Seniorów w szabli – turniej „ O Szablę Włodyjowskiego”. Stawiła się czołówka światowa 203 zawodników  z 37 krajów z wieloma medalistami olimpijskimi. Do reprezentacji Polski powołano mieszkańca Barczewa Cezarego Białeckiego obecnie zawodnika MUKS Victor Warszawa oraz Jakuba Poziemskiego (Riposta Olsztyn). Obaj należeli do najmłodszych w stawce.

Turniej ten odbywa się od 60 lat i jest zaliczany do najbardziej prestiżowych imprez na świecie. Trudno od debiutantów oczekiwać znaczących wyników. Rywalizacja w tak znamienitym towarzystwie to przede wszystkim oswojenie się z atmosferą wielkiego turnieju i podpatrywanie sław.

Czarek po  stoczeniu 6 walk w grupie z zawodnikami USA, Kanady, Egiptu, Anglii, Chin i Kuwejtu nie wygrał niestety żadnej i zajął ostatecznie 201 miejsce. Jakub Poziemski powalczył skuteczniej od kolegi i został sklasyfikowany na 125 pozycji. Zajął 6 pozycję wśród biało-czerwonych. W fazie grupowej wygrał 3 z 6 walk i awansował, jako jeden z 9 Polaków, do fazy pucharowej. Tu rozegrał walkę z rezpezentanem USA Jeffem Spearem, skwalifikowanym na 29 pozycji listy FIE. Po wyrównanej walce przegrał 10:15.
Turniej wygrał Koreańczyk Gu Bongil, drugie miejce zajął Dolniceanu Tiberiu z Rumunii.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Barczewo Olsztyn szermierka

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x