Puchar Europy Kadetów Goeppingen 2013 – Olsztyńska szabla w reprezentacji

W niemieckiej miejscowości Goeppingen odbył sie Puchar Europy Kadetów w szabli Turniej zgromadził najlepszych  zawodników z 18 krajów. Polskę reprezentowało 12 zawodników, w tym szablista UKS Hajduczek Cezary Białecki. Olsztynianin należy do najmłodszych kadrowiczów, trudno na razie oczekiwać medali, ale selekcjonerzy widzą w nim duży potencjał, a zebrane doświadczenie pomogą mu w rozwoju talentu.

 

Pierwszy dzień rozpoczął się od walk drużynowych chłopców. Polska zgłosiła do turnieju trzy drużyny. Czarek ze względu na swój wiek  wystąpił w trzeciej reprezentacji kraju , która spotkała się z Rosją. Po wyrównanej walce biało-czerwoni 41-45 i zajęli 20 miejsce. Nie wystarczyły dwie wygrane Czarka żeby pokonać faworytów. Polska II zajęła czwartą, a Polska I piątą lokatę.

Drugi dzień to walki indywidualne. Czarek spotkał się z  zawodnikami  z: USA, Japonii, Rosji, Włoch oraz dwoma szermierzami gospodarzy. Pokonując reprezentanta USA i Niemiec zdołał awansować do walk pucharowych, gdzie spotkał się z Węgrem, któremu uległ 8-15 i turniej zakończył na 143 miejscu na 197 startujących.

Niestety nasi pozostali reprezentanci, również nie pokazali swoich umiejętności i byli tłem w tym turnieju. Imprezę zdominowali Rosjanie, którzy zajęli pierwszych pięć miejsc.

W tym turnieju Czarkowi brakowało trochę umiejętności i szczęścia, bo porażka jednym trafieniem z reprezentantem Włoch odebrała mu szanse na lepszy wynik co najmniej o czterdzieści miejsc.

Impreza na tym poziomie przy wyrównanej stawce zawodników nawet z jedną więcej wygraną umożliwia korzystniejsze rozstawienie w walkach pucharowych , a to stwarza szansę na lepszy wynik. Czarek oraz zawodnik z Warszawy są jedynymi zawodnikami z reprezentacji Polski, którzy będą mieli szansę pokazania się za rok w tym turnieju, pozostali przechodzą do innej kategorii wiekowej

{AdmirorGallery}bialecki16{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Olsztyn szermierka UKS Hajduczek Olsztyn

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x