Puchar Polski Młodzików Konin 2013 – Dziewczęta z Hajduczka bliskie ćwierćfinału

W minioną sobotę (26 października) w Koninie odbył się Puchar Polski Młodzików w szabli chłopców i dziewcząt. Województwo warmińsko- mazurskie reprezentowało ośmioro zawodników z UKS Hajduczek Olsztyn. Tym razem lepiej wypadły dziewczęta. Dziesiąte miejsce zajęła Patrycja Jotel, a na 12 pozycji uplasowała się Aleksandra Romańczyk. Z chłopców, najwyżej zawędrował Mikołaj Rybak – 19 lokata.

 

A jak przebiegało to chronologicznie? Pierwsi na planszach wystartowali chłopcy Mikołaj Jurkiewicz oraz Michał Rybak. Mikołaj po stoczeniu sześciu walk grupowych awansował do drugiej tury, natomiast Michał, który debiutował w kategorii młodzik zajął ostatecznie 50 miejsce.

Mikołaj w drugiej turze stoczył sześć walk i zakwalifikował się do fazy pucharowej, w której uległ zawodnikowi gospodarzy 6-12 i ostatecznie zajął 19 miejsce.

W kategorii dziewcząt w pierwszej fazie grupowej odpadła Weronika Borkowska zajmując 50 miejsce, w drugiej turze odpadły: Grażyna Płoska , którą sklasyfikowano na 48 pozycji i Zuzanna Mikołajczyk – 46 miejsce.

W walkach pucharowych wystartowały trzy zawodniczki. Aleksandra Romańczyk spotkała się z  zawodniczką TMS Sosnowiec pokonując ją 12-3, Patrycja Jotel wygrała z reprezentantką Kolejarza 24 Katowice 12-8, a Oliwia Stopińska, niestety uległa zawodniczce Kolejarz 24 Katowice 11-12.

Do najlepszej 16 turnieju awansowały Patrycja Jotel i Aleksandra Romańczyk. O wejście do ósemki Ola spotkała sie z aktualną mistrzynią Polski  młodziczek z UKS 13 Białystok ulegając jej 5-12 i kończąc turniej na 12 miejscu. Następną zawodniczką, która miała szanse awansować do ósemki turnieju była Patrycja Jotel, która zmierzyła się z rywalką z Kolejarza 24 Katowice. Porażka 3-12 spowodowała, że zakończyła turniej na 10 miejscu.

Start naszych reprezentantów pokazuje, że mamy zdolną młodzież, która dzięki ciężkiej pracy Adama Sobczyka i Kazimierza Zaremby jest w stanie pójść w ślady starszych kolegów jak Jakub Poziemski i Cezary Białecki.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Olsztyn szermierka UKS Hajduczek Olsztyn

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x