Puchar Polski Młodzików Poznań 2014 – Jeden krok do podium Oli Romańczuk

W sobotę (10 maja) w Poznaniu odbył się Ogólnopolski Turniej Młodzików w szabli zaliczany do Pucharu Polski . Warmię i Mazury reprezentowało siedmioro zawodników z UKS Hajduczek Olsztyn. Walczyli ze zmiennym szczęściem, lepiej wiodło się dziewczętom. Aleksandra Romańczyk znalazła się w czołowej ósemce (6 miejsce) i jedna wygrana walka dzieliła ja od podium.

Pierwsi do walk przystąpili chłopcy –Krzysztof Rychta i Mikołaj Jurkiewicz. Po stoczeniu sześciu walk w grupach obaj awansowali do fazy pucharowej. Tu Krzyś spotkał się z zawodnikiem AZS AWF Warszawa i niestety uległ mu 0:12 kończąc turniej na 58 miejscu ( pierwszy awans do fazy pucharowej w turnieju Pucharu Polski), natomiast Mikołaj wygrał z szablistą UKS Szabla Brzoza 12:8 i awansował do dalszej fazy turnieju, Następnie spotkał się z rywalem z TMS Sosnowiec i niestety przegrał 7:12, co dało mu 26 miejsce.

W rywalizacji młodziczek po stoczeniu sześciu walk: Aleksandra Romańczyk, Patrycja Jotel, Oliwia Stopińska, Grażyna Płoska i Zuzanna Mikołajczyk zakwalifikowały się do fazy pucharowej. Tu Aleksandra Romańczyk pokonała przeciwniczkę z Dragona Łódź 12:9, Patrycja Jotel wygrała 12:5 z katowiczanka z Kolejarza 24, Oliwia Stopińska zwycieżyła 12:11 z reprezentantką UKS Szabla Brzoza, Grażyna Płoska wyeliminowała (12:11) szablistkę TMS Sosnowiec, natomiast Zuzanna Mikołajczyk jako jedyna, przegrała w tej rundzie z poznanianką (AZS OŚ) zajmując ostatecznie 37 miejsce.

W następnych walkach Aleksandra Romanczyk znów wygrała z zawodniczką Dragona Łódź, 12/9, Patrycja Jotel uległa innej łodziance 11:12, zajmując 21 lokatę. Oliwia Stopińska została wyeliminowana przez przeciwniczkę z TMS Sosnowiec (8:12) i sklasyfikowano ją na 22 pozycji. Z kolei Grażyna Płoska przegrywając z rywalką AZS AWF Warszawa 5:12 zajęła 32 miejsce.

Aleksandra Romańczyk w pojedynku o medal nie sprostała zawodniczce z KKSZ Konin (3:12) i w efekcie „wylądowała” na 6 miejscu.

Turniej był ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Polski Młodzików, które odbędą się w czerwcu w Katowicach. Patrząc na wyniki naszych zawodników możemy liczyć przy dobrych walkach na medal w drużynowym turnieju dziewcząt. Prezentują one równy, dobry poziom. Nie można wykluczyć niespodzianki w rywalizacji indywidualnej.

W tym samym dniu po zakończeniu walk młodzików odbył się turniej dzieci. Po walkach grupowych chłopców Piotr Kozłowski w walce pucharowej przegrał z zawodnikiem KKSZ Konin 1:9 i zajął 19 miejsce. Dziewczęta przeszły przez eliminacje grupowe. W fazie play off

Klaudia Malgrem pokonała poznaniankę z AZS AWF 8:7, natomiast Aniela Kozłowska również rywalkę ze stolicy Wielkopolski (AZS OŚ) 8:5. W kolejnej rundzie obie nasze reprezentantki poniosły porażki. Klaudia skończyła turniej na 9, a Aniela na 13 pozycji.

Rewelacją turnieju i odkryciem okazała się Aniela Kozłowska – najmłodsza uczestniczka całego turnieju. Mimo to zajęła bardzo wysokie miejsce, czym potwierdza swój nieprzeciętny talent. Klaudia pożegnała się z kategorią dzieci i w przyszłym sezonie przechodzi do grupy młodzik, gdzie, patrząc na jej walki, ma duże szanse na dobre wyniki.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

hajduczek olsztyn Olsztyn szermierka

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x