Szabliści Hajduczka potwierdzaja talent – Kalina w finale

W Koninie odbył się Ogólnopolski Turniej do lat 13 i 15 w szabli dziewcząt i chłopców o Puchar Dyrektora MOS Konin. To jedna z ważniejszych imprez w kraju, stąd  udział czołówki, a w imprezie uczestniczyło ponad 140 młodych szermierzy. W turnieju wystartowała sześcioosobowa ekipa olsztyńskiej sekcji UKS Hajduczek. Najlepsza zawodniczka, zaledwie 12-letnia Kalina Sobczyk zajęła w bardzo mocnej konkurencji drugie miejsce.

Po zwycięskich eliminacjach olsztynianka w ćwierćfinale pokonała Magdalenę Adamaszek (Kolejarz Katowice) 10:7, a w półfinale Kingę Całtę (AZS Poznań) 10:6. W pojedynku finałowym Kalina przegrała z Martą Mazurek (UKS 13 Białystok) 2:10.

To kolejne potwierdzenie talentu zawodniczki Hajduczka, która w tym roku wygrała już turniej międzynarodowy. Warto dodać, że w Koninie walczyła ze starszymi rywalkami.

SZABLA DZIEWCZĄT DO LAT 13

1. Marta Mazurek (UKS 13 Białystok)

2. Kalina Sobczyk (UKS Hajduczek Olsztyn)

3. Oliwia Brol (Kolejarz 24 Katowice)

3. Kinga Cołta (O.Ś. AZS Poznań)

5. Magdalena Adamaszek (Kolejarz 24 Katowice)

6. Agnieszka Sokołowska (UKS 13 Białystok)

7. Paulina Misterka (Kolejarz 24 Katowice)

8. Marta Kaczmarzewska (KKSz Konin)

Bliski awansu do czołowej ósemki była Cezary Białecki z Barczewa, ostatecznie sklasyfikowany na 9 pozycji. Czarek tez błysnął talentem podczas wspomnianego turnieju międzynarodowego, gdzie zajął trzecie miejsce.

W listopadzie szablistów Hajduczka czeka poważny sprawdzian podczas dwóch silnie obsadzonych turniejów w Konstancinie i Miłosnej.