Szabliści Hajduczka walczyli o Puchar Olsztyna – Ciekawie na planszy i…poza

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 przy ul. Wańkowicza  odbył się turniej w szabli o Puchar Olsztyna w kategorii 10- 12 lat i 9 lat i młodsi. W imprezie wystartowało 22 zawodników i zawodniczek. Była to okazja zaprezentowania się adeptów Uczniowskiego Klubu Sportowego „Hajduczek”, który od kilku lat z powodzeniem pracuje z młodzieżą próbując nawiązać do najlepszych lat olsztyńskiej szermierki. Podczas turnieju nagrodę za osiągnięcia sportowe w sezonie 2010/2011 otrzymali Kalina Sobczyk, Cezary Białecki, Hanna Paluszkiewicz i Jakub Poziemski. Gratulujemy młodym szablistom i czekamy na sukcesy w ogólnopolskich zawodach.

W kategorii 9 lat i młodsi  pierwsze  miejsce zajął Adam Ndiaye pokonując w finale Artura Hryniewieckiego. W kategorii 10-12 lat zwyciężyła Weronika Borkowska . W decydującej rozgrywce zwyciężyła Polę Miklas.