Sukcesy Magdy i Kamila w Szwecji – Olsztyńskie dni w Trelleborgu

W szwedzkim mieście Trelleborg odbył się Międzynarodowy Turniej klasy A w Taekwondo Olimpijskim (najwyższa ranga europejska). W zawodach znakomite wyniki osiągnęli zawodnicy dwóch klubów olsztyńskich SKS Start Olsztyn i AKS OSW Start Olsztyn: Magdalena Obrębska (Start) wywalczyła złoty medal w kategorii 52 kg Kamil Chwesiuk (AKS OSW Start) srebrny medal w kategorii 87 kg .Niewiele do medalu zabrakło pozostałym zawodnikom: Agacie Jackiewicz i Piotrowi Hatowskiemu.

Magdalena Obrębska w rywalizacji juniorek pokonując kolejno: Seiden Emelie (Szwecja)  8:7, Magnus Marie (Norwegia) 1:0, Nothaft Roxanę (Niemcy) 5:3 i w finale Knezevic
Mateę(Chorwacja) 8:7. Jest to jeden z większych sukcesów klubu Start w Taekwondo Olimpijskim.

Kamil Chwesiuk (AKS OSW Start) zdobył srebro 87 kg w rywalizacji seniorów wygrywając z: Brogger, Thomasem (Dania) 9:0, Aknouche Samirem (Szwecja) 8:0, Nikitin
Yvanem (Rosja) 7:4, przegrywając w finale z  Meyerem Florianem (Niemcy) 2:3

Agata Jackiewicz przegrała walkę o półfinał po dogrywce, podobnie jednej zwycięskiej walki do strefy medalowej zabrakło Piotrowi Hatowskiemu, Patrik Chrapkowski odpadł w drugiej rundzie.Trenerem zawodników jest Marcin Chorzelewski