Drużynowe ME w Baku – Troje olsztynian w reprezentacji

W najbliższy weekend odbędą się w Baku w Azerbejdżanie Drużynowe Mistrzostwa Europy w Taekwondo Olimpijskim. Polskę reprezentować będą: cztery zawodniczki czterech zawodników w ośmiu olimpijskich kategoriach wagowych. W zespole znalazło się aż troje olsztynian. Podobną  siłę stanowią zawodnicy AZS AWF Warszawa.

Na turniej do Baku wyjeżdżają:  Beata Przewłocka – AZS UWM Olsztyn (49 kg), Katarzyna Kalinowska – AZS UWM Olsztyn – plus 67 kg oraz Piotr Hatowski (AKS OSW Olsztyn) – plus 87 kg. Cała trójka od dawna jest w kręgu zainteresowań reprezentacji. Sprawdzianem aktualnej formy był występ w Międzynarodowym Turnieju Polish Open. Beata Przewłocka i Piotr Hatowski wygrali swoje kategorie wagowe, Katarzyna Kalinowska była trzecia. Start w Baku poprzedzony był zgrupowaniem kadry, gdzie szykowano się właśnie na imprezę w Azerbejdżanie.

Rywalizacja drużynowa ma swoja specyfikę, wyzwala dodatkowe motywacje i emocje. W turnieju wystąpi po 16 najlepszych reprezentacji kobiet i mężczyzn .

Ekipie towarzyszyć będą olsztyńscy trenerzy taekwondo; Marcin Chorzelewski i Tomasz Kobrzyński.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x