Dutch Open Eindhoven 2012 – Magda, Ola i Partrik potwierdzają klasę

W holenderskiej miejscowości Einhoven odbywał się międzynarodowy turniej klasy A w Taekwondo Olimpijskim - Dutch Open. W pierwszym dniu (sobota) bardzo dobrze wypadli zawodnicy klubu START OLSZTYN, którzy w rywalizacji juniorów zdobyli dwa medale: Magdalena Obrębska - złoty w kategorii wagowej 52 kg, która w drodze do zwycięstwa musiała wygrać pięć walk i Patrik Chrapkowski - brązowy medal w kategorii wagowej 59 kg - wygrał trzy walki. W  niedzielę kolejny tym razem srebrny medal zdobyła Aleksandra Kowalczuk w rywalizacji juniorów w kategorii powyżej 68 kg.

Magdalena Obrębska po raz kolejny potwierdziła swoją wysoką formę w tym sezonie, miesiąc wcześniej wygrała podobne zawody w Szwecji. Ola też powtórzyła swoje osiągnięcie sprzed dwóch tygodni kiedy to zdobyła srebrny medal podczas turnieju klasy A German Open.
Wyniki zawodników Startu Olsztyn bardzo cieszą ponieważ trójka medalistów z Holandii (Magdalena Obrębska, Aleksandra Kowalczuk i Patrik Chrapkowski) wraz z trenerem Marcinem Chorzelewskim weźmie udział w Mistrzostwach Świata Juniorów, które odbędą się w dniach 4-8 kwietnia w miejscowości Sharm el
Sheik w Egipcie.

{gallery}dutch18{/gallery}

W rywalizacji seniorów podczas Dutch Open piąte miejsce zajął zawodnik AKS OSW START OLSZTYN Kamil Chwesiuk.