Gold Cup 2010 na Jamajce – Dariusz Idzikowski w głównej roli

Stolica Jamajki Kingston była areną wielkiej imprezy w taekwondo ITF – Gold Cup 2010, na którą składały się turnieje drużynowe i indywidualne. Suma osiągnięć całej rywalizacji decydowała o najbardziej prestiżowej klasyfikacji zespołowej. Po raz kolejny cały świat usłyszał o polskiej szkole taekwondo, bowiem to nasi reprezentanci okazali się w sumie najlepsi, a jej najmocniejszym punktem, jak zwykle zresztą, był zawodnik Startu Olsztyn – wielokrotny mistrz świata Dariusz Idzikowski.

Gold Cup to przede wszystkim impreza promocyjna, w której startują tylko najlepsi, stąd obecność w Kingston mistrzów kontynentów: Jamajki, Kanady, Nowej Zelandii, Japonii, Argentyny i Polski.
W turnieju drużynowym nasza reprezentacja pokonała Japonię 6:0, a najbardziej efektowną walkę stoczył właśnie Dariusz Idzikowski. Niestety w następnym meczu Polacy nieznacznie ulegli gospodarzom, notabene zwycięzcom tej części rywalizacji.
W walkach indywidualnych naszym reprezentantom wiodło się znacznie lepiej. Nadrobili straty , co dało sukces w ogólnej klasyfikacji. Mistrz z Olsztyna potwierdził wielką klasę pokonując m. in. świetnego Argentyńczyka Denisa Turnasa.

Klasyfikacja zespołów najlepszych drużyn kontynentów:

1. Polska
2. Nowa Zelandia
3. Jamajka
4. Kanada
5. Argentyna
6. Japonia

Szkoda tylko, że w trakcie turnieju na Jamajce pan Darek odniósł kontuzje, która uniemożliwiła mu start w kolejnej prestiżowej imprezie – US Open w Orlando.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x