Grand Prix Polski – Anna Dąbrowska z trzema medalami

W Pruszczu Gdańskim odbyły się zawody Grand Prix Polski Młodzieżowców i Seniorów w taekwondo ITF. Impreza stanowiła też jedną z kwalifikacji do MP. Po mistrzostwach świata nie wszyscy najlepsi zjawili się na macie, województwo warmińsko mazurskie reprezentowali taekwondocy Startu Olsztyn i Bartoszyckiej Szkoły Taekwon do ITF, Najlepszą zawodniczka ekipy okazała się Anna Dąbrowska – wielokrotna medalistka mistrzostw świata juniorów.

 Zajęła drugie miejsce w klasyfikacji obejmującej wszystkie konkurencje, zdobywając trzy krążki – po jednym złotym srebrnym i brązowym. Na podium stawały tylko panie, zawodników mieliśmy niewielu i tylko z Bartoszyc. W sumie zaznaczyliśmy swą obecność, , nawet zaakcentowaliśmy medalami, ale taka potęgą jak kiedyś już nie jesteśmy.

  

Wyniki

 

Kobiety

 

Indywidualne układy

1. Stasiewska Monika 28.09.1993 MKS ŻAK Biała Podlaska

2. Bańkowska Magda 28.09.1993 MKS ŻAK Biała Podlaska

3-4. Lech Marlena 26.01.1994 KS Dragon Janów

3-4. Szpak Paulina 16.09.1991 KST Głubczyce

…………………………………………………..

9-16. Kwilińska Marta 05.07.1992 BST Bartoszyce

9-16. Matusiak Barbara 15.11.1981 SKS Start Olsztyn

17-24. Błaszczyk Paula 26.11.1989 BST Bartoszyce

17-24. Jarosz Martyna 16.09.1989 BST Bartoszyce

I

ndywidualne układy I DAN

1. Olszak Natalia 21.07.1993 MKS RAT Radzyń

2. Dąbrowska Anna 02.06.1992 SKS Start Olsztyn

3-4. Omiecińska Ilona 05.02.1989 MATSOGI Ciechanów

3-4. Szaniawska Anna 22.04.1989 MKS RAT Radzyń

 

Walki

Do 52 kg

1. Walentek Dorota 15.05.1991 KS Taekwon Kolbudy

2. Matusiak Barbara 15.11.1981 SKS Start Olsztyn

3. Błaszczyk Paula 26.11.1989 BST Bartoszyce

3. Kwilińska Marta 05.07.1992 BST Bartoszyce

Do 58 kg

1. Wsiaki Marta 08.06.1988 KST Głubczyce

2. Siwińska Anna 29.07.1984 LSKT Lublin

3. Dąbrowska Anna 02.06.1992 SKS Start Olsztyn

3. Kosobudzka Magdalena 15.01.1990 MATSOGI Ciechanów

 

Indywidualne techniki specjalne

1. Dąbrowska Anna 02.06.1992 SKS Start Olsztyn

2. Sakowska Julia 30.05.1988 KST Tornado Szczecin

3. Chojnacka Zofia 06.07.1989 Taewo KWSW Warszawa

3. Sadura Katarzyna 20.04.1991 KTT Łódź

…………………………………………………………..

9. Matusiak Barbara 15.11.1981 SKS Start Olsztyn

15. Kwilińska Marta 05.07.1992 BST Bartoszyce

17. Jarosz Martyna 16.09.1989 BST Bartoszyce

 

Najlepsza zawodniczka

1. Sakowska Julia 30.05.88 KST Tornado Szczecin 1 2 0

2. Dąbrowska Anna 02.06.92 SKS Start Olsztyn 1 1 1

3. Olszak Natalia 21.07.93 MKS RAT Radzyń 1 1 0 

 

Mężczyźni

 

Indywidualne układy KUP

1. Klimaszewski Kamil 13.12.1987 CzAT Częstochowa

2. Kotarski Robert 21.03.1992 GKT Gdańsk

3-4. Dąbrowski Tomasz 06.07.1989 MKS RAT Radzyń

3-4. Rutkowski Konrad 10.02.1986 KST Tornado Szczecin

…………………………………………………………………….

33-37. Kwilinski Karol 06.05.1990 BST Bartoszyce

33-37. Kwiliński Mateusz 04.10.1993 BST Bartoszyce

 

Walki

Do 71 kg

1. Olkiewicz Piotr 30.09.1991 WSKT Wrocław

2. Raczyński Kamil 23.08.1990 WSKT Wrocław

3. Dudek Dawid 14.02.1987 MKS Lewart Lubartów

3. Wronowski Marcin 23.06.1986 MKS Lewart Lubartów

…………………………………………………………………

13-16. Kwilinski Karol 06.05.1990 BST Bartoszyce

Do 80 kg

1. Działa Daniel 31.07.1982 LSKT Lublin

2. Wsiaki Dawid 11.05.1990 KST Głubczyce

3. Mróz Mateusz 29.07.1993 Taewo KWSW Warszawa

3. Poleszak Rafał 30.05.1978 Feniks-Arete Rybnik

………………………………………………………..

13-16. Kwiliński Mateusz 04.10.1993 BST Bartoszyce

Plus 80 kg

1. Kamiński Mateusz 17.12.1991 Taewo KWSW Warszawa

2. Michałowski Patryk 01.07.1993 KST Tornado Szczecin

3. Łobos Jan 16.05.1989 KST Warszawa

3. Synoradzki Zdzisław 12.12.1978 KS Dragon Janów

………………………………………………………………..

9-12. Watemborski Patryk 25.10.1990 BST Bartoszyce

9-12. Zaremba Tomasz 24.07.1979 BST Bartoszyce

 

Indywidualne techniki specjalne

1. Pełka Piotr 03.03.1989 MATSOGI Ciechanów

2. Bogusz Michał 07.11.1988 MKS śAK Biała Podl.

3. Baran Konrad 02.09.1985 LSKT Lublin

3. Rutkowski Konrad 10.02.1986 KST Tornado Szczecin

………………………………………………………………..

11. Kwiliński Mateusz 04.10.1993 BST Bartoszyce

20. Kwilinski Karol 06.05.1990 BST Bartoszyce

 

Klasyfikacja medalowa

 1. Ludowy Klub Sportowy MATSOGI Ciechanów MATSOGI Ciechanów 3 2 3

2. Wrocławski Sportowy Klub Taekwon-do WSKT Wrocław 2 2 0

3. Miejski Klub Sportowy „Lewart” AGS Lubartów MKS Lewart Lubartów 2 1 6

4. Ludowy Klub Sportowy Lotos Jabłonna LKS Lotos Jabłonna 2 0 0

5. Klub Sportowy Taekwon-do Tornado Szczecin KST Tornado Szczecin 1 3 2

6. Spółdzielczy Klub Sportowy „Start” Olsztyn SKS Start Olsztyn 1 2 1

…………………………………………………………………………

20. Bartoszycka Szkoła Taekwon-do BST Bartoszyce 0 0 2

 

Klasyfikacja punktowa

1. Miejski Klub Sportowy „Lewart” AGS Lubartów MKS Lewart Lubartów 94

2. Ludowy Klub Sportowy MATSOGI Ciechanów MATSOGI Ciechanów 91

3. Lubelski Sportowy Klub Taekwon-do Lublin LSKT Lublin 79

……………………………………………………………………………

11. Spółdzielczy Klub Sportowy „Start” Olsztyn SKS Start Olsztyn 39

15. Bartoszycka Szkoła Taekwon-do BST Bartoszyce 31

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x