II Mistrzostwa Europy Młodzieży – Brąz Piotra Hatowskiego

Piotr Hatowski z AKS OSW Olsztyn został jedynym polskim medalistą zakończonych w niedzielę w Charkowie na Ukrainie II Mistrzostw Europy Młodzieży (18-21 lat) w taekwondo olimpijskim. Zdobył brązowy krążek w kategorii do 87 kg. W drodze na podium wygrał dwie trudne walki. Olsztynianin trzy lata temu był również brązowym medalistą Mistrzostw Europy juniorów.

W pierwszym pojedynku Piotr pokonał bardzo groźnego Hiszpana Juana Mendeza 6:5, a następnie wygrał również jednym punktem (4:3)z Austriakiem Christophem Deckerem. Były to wyczerpujące pojedynki i m. in. dlatego w półfinale nie sprostał Niemcowi Lukasowi Iversowi., przegrywając 2:7. Mimo wszystko to duży sukces zawodnika, który w tym roku prezentował dobrą formę w turniejach zagranicznych. Zajął trzecie miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Hiszpanii.

W ostatnim dniu ME startował jeszcze Adam Lasota z Tygrysa Kętrzyn w wadze powyżej 87 kg, ale przegrał pierwsza walkę z reprezentantem Azerbejdżanu Faradem Taghizade 6:10.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x