Karol Wielgosz trzeci w PŚ w Mołdawii – Dramatyczny półfinał z Chorwatem

Fot. start osztyn facebook

Trójka reprezentantów AKS OSW Start Olsztyn: Justyna Pałaszewska (49 kg), Michał Wielgosz (68 kg) i Karol Wielgosz (87 kg) ostatnie kilkanaście dni spędziła na Ukrainie i w Mołdawii uczestnicząc w turniejach o Puchar Świata w taekwondo olimpijskim. Wprawdzie nie były to imprezy z tych najwyżej punktowanych, ale zjawiło się sporo znanych w Europie zawodników. Karol Wielgosz zdobył w Kiszyniowie brązowy medal.

Znany do tej pory zwłaszcza z osiągnięć krajowych olsztynianin w pierwszej walce pokonał Bułgara, w półfinale zmierzył się z Chorwatem i po dramatycznym boju przegrał 12:14. Pozostała dwójka nie dotarła do strefy medalowej. Tydzień wcześniej na Ukrainie w mocniej obsadzonej imprezie zawodnicy AKS OSW Start też znaleźli się poza podium.

Już w najbliższy weekend (27/28 maja) możemy spodziewać się medalowego żniwa. W Puławach odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów, gdzie wystąpi liczna reprezentanci sekcji warmińsko-mazurskich, a w tym gronie jest wielu faworytów do tytułów mistrzowskich.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

AKS OSW Start Olsztyn sport seniorski taekwondo olimpijskie

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x