ME Taekwon do ITF Maribor 2012 – Trzy medale Anny Dąbrowskiej

W Mariborze (Słowenia) zakończyły  się  Mistrzostwa Europy Seniorów i Juniorów Taekwon-Do ITF . W imprezie uczestniczyło 490 zawodników, w tym 272 seniorów i 218 juniorów reprezentujących łącznie 28 państw. Polska obroniła prymat w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Starego Kontynentu, zdobywając 11 złotych, 10 srebrnych i 11 brązowych. W tym dorobku duży udział miała zawodniczka olsztyńskiego Startu Anna Dąbrowska, która wywalczyła trzy krążki. W swojej koronnej konkurencji – indywidualnych technikach specjalnych zdobyła srebrny medal. Złote wywalczyła w drużynowych  technikach specjalnych, a brąz w druzynowych układach.

6. Irlandia 3 7 12

Warto przypomnieć, że od 2001 roku biało-czerwoni (seniorzy) zdobyli w Mistrzostwach Europy w Taekwon-Do ITF 245 medali – w tym aż 131 złotych, a od 1992 roku Polska zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej.