Międzynarodowe MP w taekwondo PUT – Trudno było o medal

 W Ostródzie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Taekwondo PUT, w których udział wzięło prawie 500 zawodników z 40 klubów krajowych, byli też rywale zagraniczni. Nie dysponujemy niestety jeszcze pełnym komunikatem z tej imprezy, ale uczestniczyli w niej reprezentanci kilku sekcji z Warmii i Mazur, niekoniecznie specjalizujących się w taekwondo. Otrzymaliśmy informacje od trenera kickboxerów z Kurzętnika Leszka Jobsa.

 

 „Poziom sportowy był bardzo wysoki, a organizacja mistrzostw była wręcz perfekcyjna ,jako że nie pękamy przed żadnymi wyzwaniami i stylami przyjęliśmy chętnie zaproszenie organizatorów do  współzawodnictwa w taekwondo Walki były bardzo ciężkie, ale wszyscy moi zawodnicy dali z siebie tyle na ile było ich stać. Naprawdę trudno było się przebić do strefy medalowej, niech świadczy o tym fakt, że na wystawionych 15 zawodników,  z różnym doświadczeniem, zdobyliśmy 6 medali w formule  light contact.”

 Wyniki zawodników z Kurzętnika

3 złote medale
Senior – Leszek Jobs +84 kg Open
Kadet – Błażej Urbański -42 kg
Kadet – Dawid Wiergowski +66 kg

1 srebrny medal
Kadetka – Karolina Lewalska -64 kg

1 brązowy medal
Kadet Kamil Płoski  – 66 kg

1 brązowy medal
Junior – Kinga Lewicka  -64 kg

Ponadto w zawodach brali udział też: Wojtek Wiśniewski, Mariusz Godziński ,Damian Chiliński ,Piotr Kołakowski ,Damian Zabłotny , Patryk Jonowski , Norbert Wiśniewski , Wiktor Czapliński i Daniel Buczkowski .

 Zachęcamy trenerów innych sekcji uczestniczących w MP w Ostródzie do nadesłania wyników swoich zawodników.
{vsig}kurzetnik{/vsig}

Bartoszycki Klub Taekwondo – relacja ze strony internetowej  sekcji

 

ZAWODY SKUPIŁY SPECJALISTÓW OD TAEKWON-DO, TANG SU DO, KUNG FU, KARATE I KICKBOXINGU I BYŁO OKAZJĄ DO POZNANIA CHARAKTERYSTYKI EGZOTYCZNYCH SZTUK WALKI, POZIOMU POSZCZEGÓLNYCH ZAWODNIKÓW, DZIĘKI ZAPROSZENIU JAKIE PRZESŁAŁ NAM ORGANIZATOR MARCIN DZILIŃSKI W ZAWODACH WYSTARTOWAŁO 30 ZAWODNIKÓW NASZEGO KLUBU.

OGROM ORGANIZACYJNY PRZEDSIĘWZIĘCIA ORAZ KONTROLA JEGO PRZEBIEGU TO ZASŁUGA MARCINA I ZA TO NALEZĄ MU SIĘ SŁOWA UZNANIA I PODZIWU.

SZKODA, ZE DO POZIOMU MARCINA NIE DOSTOSOWALI SIĘ SĘDZIOWIE ZAWODÓW. NIE BĘDĘ SIĘ ROZPISYWAŁ ZBYT DŁUGO BO SZKODA CZASU. ROZUMIEM, ŻE TRZEBA PROMOWAĆ „SWOICH”, ALE JEŚLI PANOWIE Z UNII TAEKWON-DO CHCĄ ABY TRAKTOWAĆ ICH POWAŻNIE TO Z TAKIMI SĘDZIAMI I Z TAKIM SĘDZIOWANIEM JESZCZE DŁUGO ZAWODY BĘDĄ OMIJANE SZEROKIM ŁUKIEM PRZEZ INNYCH.

WYSTĘPY NASZYCH W KONKURENCJI UKŁADÓW FORMALNYCH TO KLASA SAMA DLA SIEBIE. W KAŻDEJ KATEGORII NA 4 ZAWODNIKÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO FINAŁÓW PRZYNAJMNIEJ JEDNA OSOBA BYŁA Z BARTOSZYC. POZIOM NASZYCH TO „INNA LIGA”, ALE SĘDZIOWIE ZAWSZE W KAŻDYM FINALE PROMOWALI „SWOICH” I NASI PLASOWALI SIĘ PRZEWAŻNIE NA 2 I 3 MIEJSCU. NIE MAJĄC PRAWIE ŻADNEJ KONKURENCJI NASI W UKŁADACH ZDOBYLI:

ZŁOTO – WOJCIECH MALINOWSKI – JUNIOR 10-7 CUP

ZŁOTO – MATEUSZ KWILIŃSKI – JUNIOR 6-3 CUP

ZŁOTO – SZYMON USZYŃSKI – MŁODZIK 10-8 CUP

SREBRO – KACPER CZAPLICKI – DZIECI

SREBRO – KAROL KWILIŃSKI – SENIOR NAJWYŻSZE STOPNIE

SREBRO – CEZARY BRYŁA – KADET STOPNIE WYSOKIE

SREBRO – GRACJAN ZWIEROWICZ – KADET STOPNIE 7-4 CUP

BRĄZ – DOMINIKA KORZENIEWSKA – DZIECI

BRĄZ – PAULA BŁASZCZYK – SENIOR 6-3 CUP

 

KONKURENCJE SZYBKOŚCIOWE TO WYSTĘP SĘDZIÓW, KTÓRZY WPISYWALI DO PROTOKOŁÓW CO CHCIELI NIE INFORMUJĄC O TYM W TRAKCIE ZAWODÓW, A JEDYNIE NA KONIEC WSKAZUJĄC ZWYCIĘZCĘ – JEDNA WIELKA PARODIA !!!

KONKURENCJA TECHNIK SPECJALNYCH JEST NAJBARDZIEJ WYMIERNA (ALBO SIĘ DOSKOCZY I TRAFI DESKĘ ALBO NIE), INGERENCJA SĘDZIÓW W WYNIK BARDZO OGRANICZONA WIĘC

WŚRÓD JUNIORÓW WYGRAŁ MATEUSZ KWILIŃSKI,

WŚRÓD MŁODZIKÓW WYGRAŁA ILONA BŁOCKA,

WŚRÓD SENIORÓW WYGRAŁ KAROL KWILIŃSKI,

WŚRÓD SENIOREK WYGRAŁA MARTA KWLIŃSKA.

WALKI SEMI CONTACT TO DLA NAS NOWOŚĆ I TRAKTOWALIŚMY TĘ FORMUŁĘ JAKO UZUPEŁNIENIE. NASI POKAZALI JEDNAK, ŻE SĄ WSZECHSTRONNIE PRZYGOTOWANI I MOGĄ WALCZYĆ W KAŻDEJ FORMULE.

CEZARY BRYŁA BĘDĄC NAJMŁODSZYM W SWOJEJ KATEGORII WIEKOWEJ  ZDOBYŁ SREBRNY MEDAL. SREBRO DORZUCIŁ MATEUSZ KWLIIŃSKI, KTÓRY W FINALE PRZEGRAŁ JEDYNIE Z SĘDZIAMI.

WALKI  LIGH CONTACT BYŁY TYLKO Z NAZWY LEKKOKONTAKTOWE BO SĘDZIWIE NIE POTRAFILI ROZRÓŻNIĆ TECHNIK KONTROLOWANYCH OD  BIJATYKI ULICZNEJ. TA FORMUŁA BYŁA MAŁYMI MISTRZOSTWAMI POLSKI W KICKBOXINGU BO ZAWODNICY TYCH KLUBÓW ZDOMINOWALI TĘ KONKURENCJĘ. WYCHODZĄC JEDNAK Z ZAŁOŻENIA, ŻE DO OSTRÓDY POJECHALIŚMY WALCZYĆ Z KAŻDYM NASI DZIELNIE STAWIALI CZOŁA BARDZIEJ LUB MNIEJ SPORTOWO BIJĄCYM PRZECIWNIKOM. W KATEGORII MŁODZIKA CZAREK BRYŁA DOTARŁ DO WALKI O TRZECIE MIEJSCE ULEGAJĄC STARSZEMU PRZECIWNIKOWI. WIELKA WOLA WALKI I WALECZNE SERCE CZARKA ZASŁUGUJE NA SŁOWA UZNANIA.

BARDZO DOBRE WALKI TOCZYŁ MATEUSZ MIRANOWICZ, KTÓRY POKAZAŁ, ŻE JEST BARDZO MOCNY PSYCHICZNIE, A DO TEGO POSIADA UMIEJĘTNOŚCI TECHNICZNE   POZWALAJĄCE NA REALIZACJĘ TAKTYKI I OTWARTĄ WALKĘ Z NAJMOCNIEJSZYMI.W LICZNIE OBSADZONEJ KATEGORII KADETÓW DO 60 KG UKOŃCZYŁ RYWALIZACJĘ NA MIEJSCU 5-8.

WSZYSCY NASI MŁODSI ZAWODNICY STARTUJĄCY W KONKURENCJI WALKI CIĄGŁEJ ZASŁUGUJĄ NA GRATULACJE I SŁOWA UZNANIA.

WŚRÓD JUNIORÓW W NAJCIĘŻSZEJ KATEGORII MUSIAŁ WYSTARTOWAĆ MATEUSZ KWILIŃSKI (WAGA WYKAZAŁA, ŻE JEST ZA CIĘŻKI O 0,5 KG). A ŻE MATEUSZ W OSTRÓDZIE STANOWIŁ KLASĘ SAM DLA SIEBIE I POKAZUJĄC CZYM RÓŻNI SIĘ  WALKA SPORTOWA OD ULICZNEJ BIJATYKI ZMIÓTŁ SWOICH PRZECIWNIKÓW BEZAPELACYJNIE WYGRYWAJĄC CAŁĄ KATEGORIĘ.

MATEUSZ ZDOBYWAJĄC 3 ZŁOTA I 1 SREBRO (PRZEGRAŁ Z SĘDZIAMI) ZOSTAŁ UZNANY NAJLEPSZYM JUNIOREM MIĘDZYNARODOWYCH MISTRZOSTW POLSKI UNII TAEKWON-DO !!!

DODAM RÓWNIEŻ, ŻE TYDZIEŃ WCZEŚNIEJ MATEUSZ ZAKWALIFIKOWAŁ SIĘ DO MISTRZOSTW POLSKI SENIORÓW W KICKBOXINGU PODDAJĄC W WYNIKU KONTUZJI WALKĘ FINAŁOWĄ I ZAJMUJĄC 2 MIEJSCE W TURNIEJU ELIMINACYJNYM.

NIESTETY JEŚLI WALKI BYŁY WYRÓWNANE I NIE BYŁĄ WIDOCZNA ZNACZĄCA PRZEWAGA JAK W PRZYPADKU WALK MATEUSZA TO SĘDZIOWIE WSKAZYWALI ZWYCIĘSTWO PRZECIWNIKÓW. NASZE DZIEWCZYNY PAULA BŁASZCZYK I MARTA KWLIŃSKA NIE ZDOŁAŁY ZAZNACZYĆ SWOJEJ PRZEWAGI I PRZEGRAŁY SWOJE POJEDYNKI. W PRZYPADKU PAULI TO START W KATEGORII O 8 KG CIĘŻSZEJ NIŻ JEJ WŁAŚCIWA CO SPOWODOWAŁO, ŻE PRZECIWNICZKA BYŁA DUŻO WYŻSZA I UMIEJĘTNIE WYKORZYSTYWAŁA PRZEWAGĘ WARUNKÓW FIZYCZNYCH.

MARTA W MOJEJ OCENIE NIECO PONIŻEJ OCZEKIWAŃ I MOŻLIWOŚCI.  WALKI PROWADZONE W SPOSÓB TZW „NA NIBY”. NA NIBY CHCĘ KOPNĄĆ, NA NIBY CHCĘ UDERZYĆ.  A PRZECIWNICZKI NIE CHCIAŁY SIĘ BAWIĆ W WALKI NA NIBY I ZAMIAST ŁATWYCH WYGRANYCH TRZEBA BYŁO POGODZIĆ SIĘ Z PORAŻKAMI. MARTA MUSI UZMYSŁOWIĆ SOBIE, ŻE WALKA SPORTOWA TO NIE ZABAWA, MUSI UWIERZYĆ W SWOJE MOŻLIWOŚCI I DAĆ MOŻLIWOŚĆ PODCZAS WALKI NA POKAZANIE TEGO CO POTRAFI I CO DOSKONALE WYKONUJE NA TRENINGACH.

 

ZA KILKA DNI PRZEANALIZUJĘ WSZYSTKIE STARTY KAŻDEGO Z 30 ZAWODNIKÓW. JEŚLI KOGOŚ POMINĄŁEM TO TYLKO PONIEWAŻ NIE MAM JESZCZE  WSZYSTKICH WYNIKÓW, A NA ZAWODACH NIE BYŁEM W STANIE ZAPAMIĘTAĆ DOKŁADNIE  WYSTĘPÓW KAŻDEJ  OSOBY Z 30 OSOBOWEJ DRUŻYNY.

PROSZĘ RÓWNIEŻ O PRZEKAZANIE MI ZDJĘĆ ORAZ FILMÓW Z ZAWODÓW, KTÓRE ROBILIŚCIE W OSTRÓDZIE.

WIELKIE GRATULACJE DLA WSZYSTKICH ZAWODNIKÓW

PODZIĘKOWANIA DLA RODZICÓW ZA POMOC W OSTRÓDZIE.

T.Zaremba

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x