Mistrzostwa Polski AZS – Gospodarze dyktowali warunki

Zakończone w Olsztynie (hala OSiR przy ul. Mariańskiej) Mistrzostwa Polski AZS w taekwondo olimpijskim przyniosły generalny sukces gospodarzom. Mamy w Olsztynie dwie bardzo mocne sekcje, których zawodnicy często wtystepują w reprezentacjach kraju i medale w rywalizacji akademickiej to dla nich raczej norma. Nie mniej cieszymy się, bo to potwierdzenie, że ta dyscyplina w stolicy Warmii i Mazur rozwija sie doskonale.

 

Wyniki:

Kobiety
 

Waga 49 kg:

1    Walkiewicz Ewelina    Olsztyn AZS UWM        1993    
2    Antkowiak Marta    Poznań AZS OŚ        1993    
3    Rapita Aleksandra    Warszawa AZS AWF        1990    Warszawa AWF
3    Plona Katarzyna    Warszawa AZS AWF        1989    Warszawa AWF

Waga 53 kg

1    Wicik Klaudia    Olsztyn OSW Start OLS        1987    Olsztyn Olsztyńska Szkoła Wyższa
2    Podchul Alicja    Warszawa AZS AWF        1989    Warszawa AWF
3    Gumińska Ilona    Bełżyce Zespół Sz.        1989    Lublin Katolicki Uniwersytet Lubelski
 

Waga 57 kg:

1    Markiewicz Magdalena    Olsztyn OSW Start OLS        1991    Olsztyn UWM
2    Millert Sonja    Poznań AZS OŚ        1993    
3    Gołębiowska Agata    Bełżyce Zespół Sz.        1988    Lublin Katolicki Uniwersytet Lubelski
3    Jackiewicz Agata    Olsztyn OSW Start OLS        1991    Olsztyn Olsztyńska Szkoła Wyższa
 

Waga 62 kg:

1    Krygier Kamila    Olsztyn AZS UWM        1993    
2    Effenberg Dagny    Poznań AZS OŚ        1987    Poznań AWF

Waga 67 kg

1    Małek Paulina    Bełżyce Zespół Sz.        1988    Lublin Uniwersytet Medyczny
2    Anisiewicz Aleksandra    Warszawa AZS AWF        1991    Warszawa AWF
3    Piłat Sara    Lublin KS Protektor        1990    Lublin Uniwersytet Medyczny
 

Waga 73 kg

1    Kalinowska Katarzyna    Olsztyn AZS UWM        1984    Olsztyn UWM
2    Swojak Martina    Poznań Grunwald        1989    Poznań AWF
3    Łukomska Kamila    Lublin KS Protektor        1986    Lublin Katolicki Uniwersytet Lubelski
3    Gadomska Izabela    Olsztyn AZS UWM        1993    
 

Waha plus 73 kg

1    Skwarek Natalia    Poznań Cz. Smok        1989    Poznań AWF
2    Małyszek Mariola    Bełżyce Zespół Sz.        1988    Lublin Katolicki Uniwersytet Lubelski

Mężczyźni
 

Waga 58 kg:

1    Nowakowski Arkadiusz    Bydgoszcz Piętnastka        1991    Bydgoszcz Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
2    Durzyński Patryk    Olsztyn OSW Start OLS        1990    Olsztyn Olsztyńska Szkoła Wyższa
3    Mecmajer Jarosław    Poznań AZS OŚ        1993    
3    Kita Bartłomiej    Warszawa AZS AWF        1993

Waga 63 kg:    

1    Butkiewicz Andrzej    Warszawa AZS AWF        1993    
2    Filipek Adam    Warszawa AZS AWF        1991    Warszawa AWF
3    Wielgosz Michał    Olsztyn AZS UWM        1992    
3    Kwieciński Jakub    Warszawa AZS AWF        1993    
5    Śróbka Mateusz    Poznań AZS OŚ        1989    Poznań AWF
5    Sędzicki Dariusz    Warszawa AZS AWF        1990    Warszawa AWF
5    Sycz Szymon    Wrocław AZS AWF        1991    Wrocław AWF

Waga 68 kg:                         

1    Lasek Mateusz    Olsztyn AZS UWM        1989    Olsztyn UWM
2    Kałużny Bartosz    Poznań AZS OŚ        1991    Poznań AWF
3    Podgajny Łukasz    Warszawa AZS AWF        1993    
3    Bernard Daniel    Warszawa AZS AWF        1992    
5    Szafałowicz Marek    Olsztyn AZS UWM        1993    
5    Ryll Patryk    Poznań AZS OŚ        1993    
7    Pacut Mateusz    Lublin KS Protektor        1989    Lublin UMCS
7    Durzyński Krystian    Olsztyn OSW Start OLS        1990    Olsztyn Olsztyńska Szkoła Wyższa
9    Przychodzeń Arkadiusz    Warszawa AZS AWF        1991    Warszawa AWF
 

Waga 74 kg:

1    Wielgosz Karol    Olsztyn AZS UWM        1992    
2    Cieśla Przemysław    Lublin KS Protektor        1990    Lublin Katolicki Uniwersytet Lubelski
3    Grzelak Daniel    Poznań AZS OŚ        1984    Poznań AWF
3    Łużyniecki Wojciech    Wrocław AZS AWF        1990    Wrocław AWF
5    Jóźwiak Szymon    Poznań Cz. Smok        1990    Poznań AWF

Waga 80 kg:

1    Sulej Patryk    Warszawa AZS AWF        1991    Warszawa AWF
2    Woźniak Damian    Bełżyce Zespół Sz.        1991    Wrocław Politechnika
 

Waga 87 kg

1    Cholajda Marcin    Łódź AZS        1989    Łódź Uniwersytet w Łodzi
2    Rychlik Aleksander    Olsztyn OSW Start OLS        1988    Warszawa Akademia Obrony Narodowej
3    Cimoch Michał    Olsztyn AZS OŚ        1988    Olsztyn OWSIiZ

Waga plus 87 kg:

1    Hatowski Piotr    Olsztyn OSW Start OLS    87+    1990    Olsztyn UWM
2    Borowski Przemysław    Bełżyce Zespół Sz.    87+    1990    Lublin Uniwersytet Przyrodniczy
3    Kaczorowski Maciej    Warszawa AZS AWF    87+    1987    Warszawa AWF

 

Klasyfikacja Klubowa

1 AZS AWF Warszawa   80

2 AZS UWM Olsztyn  58,5

3 OSW Start Olsztyn   49

4 AZS OŚ Poznań  44

5 Zespół Szkół Błażyce 41

6  KS Protektor Lublin 20,5

 Klasyfikacja uczelni

 1 AWF Warszawa  31,5

2 UWM Olszty  28

3 AWF Poznań 26

4 Katolicki Uniwersytet Lubelski 16,5

5 OSW Olsztyn 12,5

{gallery}Galerie/tekwondo{/gallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x