MP seniorów w Taekwondo Olimpijskim Olsztyn 2013 – Medalowe żniwo i widoki na przyszłość

Zakończone w sobotę (30 listopada) w hali Urania w Olsztynie Mistrzostwa Polski w taekwondo olimpijskim przyniosły jak się można było spodziewać medalowe żniwo reprezentantom Warmii i Mazur, szczególnie klubowi Start Olsztyn, który z bilansem 8 medali (1-4-3) zajął drugie miejsce w klasyfikacji zespołowej. Ogółem zdobylismy 19 medali (4-6-9) Mistrzostwo zdobyli: Magdalena Obrębska (Start Olsztyn), Patrycja Rogozińska (Kozłowo Nidzicki KTS), Kornel Dalecki (AZS OŚ Olsztyn) i Adam Lasota (Tygrysa Kętrzyn.)

Najważniejsza impreza w kraju potwierdziła, że nadal stanowimy w kraju dużą siłę, mimo, że następuje powoli zmiana pokoleń. Młodzi zawodnicy przejmują pałeczke i zapewne utrzymaja nasz potencjał, bo przez lata wypracowaliśmy swój sposób na szkolenie mistrzów. Tradycja przy przejmowaniu nowych tendencji przynosza efekty. Rolę lidera w regionie przejął olsztyński Start, ale mamy przecież inne mocne olsztyńskie sekcje, jak również ośrodki w Morągu, Giżycku, Kętrzynie i Nidzicy. Mistrzostwa w Uranii wywołały duże zaintetesowanie ludzi związanych z taekwondo olimpijskim, udowodniły, że poziom sportowy idzie w parze z zapotrzebowaniem na tę dyscyplinę.

Na podium z Warmii i Mazur

Złoto:

Magdalena Obrębska (Start Olsztyn) w kategorii – 49 kg

Patrycja Rogozińska (Kozłowo Nidzicki KTS) – 53 kg

Kornel Dalecki (AZS OŚ Olsztyn) – 87 kg

Adam Lasota (Tygrys Kętrzyn) + 87 kg

Srebro:

Anna Guzowska (Victoria Morąg) – 49 kg

Beata Przewłocka (AZS UWM Olsztyn) – 49 kg

Aleksandra Kowalczuk (Start Olsztyn) +73 kg

Kamil Chwesiuk (Start Olsztyn) -87 kg

Patrik Chrapkowski (Start Olsztyn) – 58 kg

Aleksander Rychlik (Start Olsztyn) +87 kg

Brąz:

Sylwia Jocz (AZS UWM Olsztyn)

Magdalena Śmiglewska (Start Olsztyn) – 62 kg

Sylwia Okuniewska (AZS UWM Olsztyn) – 62 kg

Klaudia Prusaczyk (AZS UWM Olsztyn) – 67 kg

Bartłomiej Chmielewski (AZS UWM Olsztyn) – 58 kg

Krzysztof Szewczuk (KS Tkd Giżycko) – 63 kg

Michał Wielgosz (Start Olsztyn) – 68 kg

Karol Wielgosz (Start Olsztyn) – 80 kg

Partryk Piekarski (AZS OŚ Olsztyn) – +87 kg

Medaliści MP i miejsca zawodników z Warmii i Mazur

Kobiety

Kategoria 46 kg

1 Wachowiak Agnieszka Bydgoszcz KS Karor

2 Durzyńsk Marta Wrocław AZS AWF    

 Kategoria 49 kg                                                                                                       

1 Obrębska Magdalena Olsztyn OSW Start OLSZTYN                                      

2 Guzowska Anna Morąg Victoria           

3 Włodarczak Klaudia Borne Sulinowo ULKST                                                  

3 Przewłocka Beata Olsztyn AZS UWM  

Kategoria 53 kg                                                                                                        

1 Rogozińska Patrycja Kozłowo Nidzicki KTS                                                   

2 Trypus Adrianna Warszawa AZS AWF 

3 Jocz Sylwia Olsztyn AZS UWM           

3 Podchul Alicja Warszawa AZS AWF    

…………………………………………………..

5 Guzowska Gabriela Morąg Victoria       

Kategoria 57 kg                                                                                                        

1 Leporowska Magdalena Poznań AZS OŚ                                                       

2 Dąbrowska Emilia Warszawa AZS AWF                                                        

3 Ryll Agata Środa Wlkp. UKS Tkd.        

3 Pepłowska Anna Warszawa AZS AWF 

……………………………………………………..

5 Pałaszewska Alicja Olsztyn AZS UWM

5 Bała Anna Olsztyn OSW Start OLS     

Kategoria 62 kg                                                                                                        

1 Anisiewicz Aleksandra Warszawa AZS AWF                                                 

2 Bielicka Paulina Opole OK Tkd.           

3 Okuniewska Sylwia Olsztyn AZS UWM

3 Śmiglewska Magdalena Olsztyn OSW Start OLSZTYN                                   

Kategoria 67 kg                                                                                                        

1 Ulfig Jagoda Bydgoszcz Piętnastka      

2 Wieczorek Katarzyna Warszawa AZS AWF                                                  

3 Prusaczyk Klaudia Olsztyn AZS UWM 

3 Lis Katarzyna Poznań AZS OŚ            

 Kategoria 73 kg                                                                                                       

1 Krzemieniecka Aleksandra Warszawa AZS AWF                                           

2 Piętka Zuzanna Pawłowice Kuk-Son     

3 Chuchro Żaneta Świnoujście Pomorze  

Kategoria +73 kg                                                                                                      

1 Godel Anika, Wiktoria Warszawa AZS AWF                                                  

2 Kowalczuk AleksandraOlsztyn OSW Start OLSZTYN                                     

3 Bukowiec Dominika Mszana Dolna UKS Koryo                                              

 Mężczyźni

Kategoria 54 kg                                                                                                        

1 Klimowski Daniel Warszawa AZS AWF

 Kategoria 58 kg                                                                                                       

1 Rodzik Eryk Warszawa AZS AWF       

2 Chrapkowski Patrik Olsztyn OSW Start OLSZTYN                                         

3 Chmielewski Bartłomiej Olsztyn AZS UWM                                                   

3 JAMBOR MATHIAS Opole OK Tkd.

…………………………………………………   

5 Chojnowski Kryspin Olsztyn AZS UWM

 Kategoria 63 kg                                                                                                       

1 Rodzik Patryk Warszawa AZS AWF    

2 Mecmajer Jarosław Poznań AZS OŚ    

3 Szewczuk Krzysztof Giżycko KS Tkd Giżycko                                              

3 Skalski Konrad Warszawa Centrum Walki

………………………………………………….. 

5 Pietkiewicz Andrzej Morąg Victoria      

 Kategoria 68 kg                                                                                                       

1 Łoniewski Michał Warszawa AZS AWF

2 Kliś Oskar Warszawa AZS AWF          

3 Walczak Daniel Bydgoszcz Piętnastka-68

3 Wiegosz Michał Olsztyn OSW Start OLSZTYN

………………………………….                    

5 Nagórski Adrian Giżycko KS Tkd Giżycko                                                     

5 Chodnicki Patryk Olsztyn AZS UWM   

5 Andrzejczak Jakub Olsztyn OSW Start OLSZTYN                                         

9 Grzegorczyk Filip Olsztyn AZS OŚ      

 Kategoria 74 kg                                                                                                       

1 Hołubowicz Karol Warszawa Centrum Walki                                                  

2 Filipek Adrian Warszawa AZS AWF     

3 PLUTA BŁAŻEJ Opole OK Tkd.           

3 Rajda Konrad Warszawa AZS AWF

………………………………………………      

9 Pietrzak Krystian Morąg Victoria          

 Kategoria 80 kg                                                                                                       

1 Paziński Piotr Warszawa AZS AWF     

2 Kołecki Bartosz Poznań AZS OŚ         

3 Wielgosz Karol Olsztyn OSW Start OLSZTYN                                               

3 Korkosz Olaf Warszawa AZS AWF

……………………………………………………….                                                    

5 Muskała Kamil Giżycko KS Tkd Giżycko                                                      

 Kategoria 87 kg                                                                                                       

1 Dalecki Kornel Olsztyn AZS OŚ           

2 Chwesiuk Kamil Olsztyn OSW Start OLSZTYN                                              

3 Parkot Paweł Borne Sulinowo ULKST

3 Cholajda Marcin Łódź AZS                  

 Kategoria +87 kg                                                                                                     

1 Lasota Adam Kętrzyn Tygrys              

2 Rychlik Aleksander Olsztyn OSW Start OLSZTYN

3 Lis Dorian Długie Stare Dragon            

3 Piekarski Patryk Olsztyn AZS OŚ        

Klasyfikacja klubowa

1 Warszawa AZS AWF

2 Olsztyn OSW Start OLS

3 Poznań AZS OŚ

4 Bydgoszcz Piętnastka

4 Olsztyn AZS OŚ

4 Warszawa Centrum Walki

7 Bydgoszcz KS Karor

7 Kętrzyn Tygrys

7 Kozłowo Nidzicki KTS

10 Opole OK Tkd.

……………………………….

11 Morąg Victoria

14 Olsztyn AZS UWM

16 Giżycko KS Tkd Giżycko

Sklasyfikowano 32 kluby                                                                                                                                                    {AdmirorGallery}taekwondo999{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

giżycko Kętrzyn Nidzica Olsztyn taekwondo

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x