MŚ Taekwon do (ITF) Hiszpania 2013 – Anna Dąbrowska podwójną medalistką

W hiszpańskiej miejscowości Benidorm zakończyły się Mistrzostwa Świata w taekwon do (ITF). Reprezentacja Polski udowodniła, że nadal jest potęgą w tej dyscyplinie i powróciła na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalne. Łączny dorobek jest imponujący: 27 medali(13 złotych, 6 srebrnych i 9 brązowych). Anna Dąbrowska z olsztyńskiego startu została mistrzynią świata w walkach drużynowych i wicemistrzynią w technikach specjalnych.

 

To potwierdzenie klasy znakomitej olsztynianki, która z kolejnej wielkiej imprezy przywozi medale. Jest to ogromny sukces, bo taekwondo (ITF) choć nie jest sportem olimpijskim ma coraz większy zasięg i o miejsce na podium coraz trudniej.

Indywidualnie olsztynianka została wicemistrzynią świata w swej koronnej konkurencji – technikach specjalnych, była tez bardzo blisko podium w walkach indywidualnych (56 kg)

Wygrała trzy pojedynki , w walce o wejście do strefy medalowej przegrała w dogrywce z Katyą Solovey, która od dawna nie była w takich opałach.

Najważniejsze, że Anna Dąbrowska jest nadal silnym punktem reprezentacji, która w tej chwili znajduje się na absolutnym topie

Anna Dąbrowska (Start Olsztyn)

Walki drużynowe – złoty medal

Techniki specjalne – srebrny medal

Klasyfikacja medalowa:

1 Polska 13 6 8

2 Irlandia 10 6 11

3 Nowa Zelandia 8 7 11

4 Rosja 6 6 8

5 Niemcy 4 5 6

6 Norwegia 3 5 5

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Olsztyn Start Olsztyn taekwondo

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x