MŚ w taekwondo ITF 2011 – Nasi (na razie) bez medali

W drugim dniu Mistrzostw Świata w teakwondo ITF w Nowej Zelandii odbyły się konkurencje indywidualne seniorów. Reprezentanci Polski zdobyli trzy złote, cztery srebrne i dwa brązowe medale, ale na podium zabrakło olsztynian: Anny Dąbrowskiej i Dariusza Idzikowskiego. Biorąc pod uwagę dorobek Pana Dariusza, jednego z najwybitniejszych zawodników w historii, jest to niemiłe zaskoczenie.

Olsztynianin walczył w kategorii plus 80 kg, pierwszą walkę wygrał, ale niestety odpadł w drugiej rundzie. Pozostaje jeszcze rywalizacja zespołowa w kilku konkurencjach i mamy nadzieje, że reprezentanci Startu Olsztyn nie wrócą z pustymi rękami. Ale pamiętajmy, że poziom jest coraz wyższy i kandydatów do medali też więcej.

Po dwóch dniach Mistrzostw Świata w klasyfikacji medalowej prowadzi Nowa Zelandia (9 złotych, 10 srebrnych, 9 brązowych) przed Argentyną (7-2-10), Słowenią (6-3-1), Polską (5-7-6) i Niemcami (3-4-6).

Jest to bilans uwzględniający wyniki juniorów i seniorów.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x