OOM Dolnośląskie Wrocław 2014 – Zgodnie z tradycją, ale o medale coraz trudniej

Z występami reprezentantów Warmii i Mazur w taekwondo olimpijskim na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży wiążemy szczególne nadzieje. Zawsze uzasadnione. W sumie reprezentanci naszych sekcji zdobyli 15 medali, w tym sześć złotych, choć jeden w walkach dziewczat (33 kg) jest problematyczny, bo stawiły sie tylko dwie zawodniczki. W klasyfikacji województw zajeliśmy 2 miejsce za Wielkopolska, klubowo: Start Olsztyn - 2 MKTS Kozłowo - 4.

W konkurencjach poomse i dwuboju technicznym zdobyliśmy sześć medali w tym cztery złote. Swoje konkurencje wygrali: Sara Bandurska i Jakub Chmielewski (NKTS Kozłowo) oraz Klaudia Dalecka (AZS OŚ Olsztyn) i Maciej Tomaszewski (AZS UWM Olsztyn). Na podium stawali także: Natalia Nikliborc (Start Olsztyn) – srebro i Alicja Piankowska (Wikingowie Pisz) – brąz.

W walkach bylo dziewięć krążków. Złote wywalczyły Alicja Piankowska (Wikingowie Pisz) i Sandra Bandurska (NKTS Kozłowo), srebrne: Natalia Nikliborc (Start Olsztyn), Przemysław Piankowski (Wikingowie Pisz), Jakub Chmielewski (NKTS Kozłowo) i Mateusz Biegański (NKTS Kozłowo), a brązowe: Aleksandra Łojko (Tygrys Ketrzyn),  Maria Wajzer (Start Olsztyn) i Damian Wierzbicki (Start Olsztyn).

Wyniki

Poomse

Dziewczęta

1 Bandurska Sara NKTS Kozłowo 2000

2 Kaczmarek Nicola UKS Taekwondo Pleszew 2001

3 Poplawska Aleksandra UKS Bursztyn Gdańsk 2000

4 Łojko Aleksandra KKT Tygrys Kętrzyn 2001

5 Czaja Weronika UKS G-8 Bielany Warszawa 2000

6 Kornas Patrycja UKS Koryo Mszana Dolna 2000

7 Kobylska Marta UKS Bursztyn Gdańsk 2001

8 Gromadzka Monika Stow. Taekwondo Paradyż 2001

9 Pawelec Marta UKS Bursztyn Gdańsk 2001

10 Radoman Maria UKS Orlęta Wrocław 2001Chłopcy

Chłopcy

1 Tomaszewski Maciej AZS UWM Olsztyn 2000

2 Stephan Bartosz UKS Taekwondo Pleszew 2001

3 Śmietana Michał UKS Bursztyn Gdańsk 2001

4 Szczęsnowski Mateusz UKS Koryo Mszana Dolna 2001

5 Grabowski Szymon SKS Start Olsztyn 2001

6 Bartoszek Dawid UKS Taekwondo Pleszew 2000

7 Rochowicz Eryk Bydgoski Klub Taekwondo 2000

8 Haremza Krystian UKS Hwarang Września 2001

9 Grabowski Jakub SKS Start Olsztyn 2001

10 Kuczyński Konrad SKS Start Olsztyn 2001

{AdmirorGallery}start79{/AdmirorGallery}

Fot. start olsztyn facebook

Dwubój techniczny

K-1

1 Dalecka Klaudia AZS OŚ Olsztyn 2001

2 Mataczyńska Martyna KKS Sokół Krasnystaw 2001

3 Piankowska Alicja MLKS Wikingowie Pisz 2000

4 Krzywosz Joanna UKS Sokół Kościan 2001

5 Kokuszko Inga UKS Amicus Łopiennik Górny 2001

6 Walkowiak Weronika AZS OŚ Poznań 2001

7 Leciej Żaneta KS Kuk-Son Pawłowice 2000

8 Żybura Nikola ULKS SKOK Ubezp. Puławy 2000

K-3

1 Stelmaszyk Wiktoria AZS OŚ Poznań 2000

2 Czaja Weronika UKS G-8 Bielany Warszawa 2000

3 Cibicka Kamila AZS OŚ Poznań 2000

4 Krajewska Oliwia SKS Start Olsztyn 2000

5 Salata Wiktoria AZS OŚ Łódź 2000

6 Pilarczyk Aleksandra SKS Start Olsztyn 2000

7 Jamiołkowska Ewa SKS Start Olsztyn 2001

8 Trojnarska Alicja MLKS Wikingowie Pisz 2001

K-4

1 Pawłowska Natalia UKS Smoki Rakoniewice 2001

2 Czapka Weronika TKKF Promyk Ciechanów 2000

3 Gmerek Sara LMKS Sfora Chojnów 2000

4 Końszczyńska Alicja MUKS Biale Tygrysy Jarocin 2001

5 Mikulicz Aleksandra SKS Start Olsztyn 2000

6 Skomra Julia ULKS SKOK Ubezp.Puławy 2001

7 Kalitka Adrianna UKS Dragon Długie Stare 2000

8 Wypych Lidia UKS Dragon Długie Stare 2001

K-5

1 Kaczmarek Zuzanna MUKS Białe Tygrysy Jarocin 2000

2 Nikliborc Natalia SKS Start Olsztyn 2001

3 Szczepaniak Natalia KS Sfinks Rydzyna 2001

4 Bambrowicz Zuzanna MUKS Białe Tygrysy Jarocin 2001

5 Stołowska Oliwia UKS 10 Bydgoszcz 2000

6 Dębska Weronika LUKS Kantor Częstochowa 2001

7 Ratajczak Marta MUKS Białe Tygrysy Jarocin 2000

8 Rumin Maria OKT Opole 2001

M-1

1 Nowak Łukasz UKS TKD Kórnik 2001

2 Adamczyk Jakub KS MOSIR Huragan Międzyrzec Podlaski 2001

3 Szambelan Adrian UKS Atlas Tarnowo Podgórne 2000

4 Szczytniewski Mateusz ULKSW Pomorze Świnoujście 2001

5 Wierzbicki Damian SKS Start Olsztyn 2001

6 Dąbrowski jakub AZS OŚ Poznań 2001

7 Stawczyk Macel NKTS Kozłowo 2001

8 Piankowski Przemysław MLKS Wikingowie Pisz 2000

M-2

1 Nowak Łukasz UKS TKD Kórnik 2001

2 Adamczyk Jakub KS MOSIR Huragan Międzyrzec Podlaski 2001

3 Szambelan Adrian UKS Atlas Tarnowo Podgórne 2000

4 Szczytniewski Mateusz ULKSW Pomorze Świnoujście 2001

5 Wierzbicki Damian SKS Start Olsztyn 2001

6 Dąbrowski jakub AZS OŚ Poznań 2001

7 Stawczyk Marcel NKTS Kozłowo 2001

8 Piankowski Przemysław MLKS Wikingowie Pisz 2000

M-3

1 Chmielewski Jakub NKTS Kozłowo 2000

2 Kuskowski Arkadiusz Legionowska Akademia Sportów Walki Legionowo 2001

3 Sybilski Remigiusz UKS Tiger Team Września 2001

4 Hołubowicz Hubert Legionowska Akademia Sportów Walki Legionowo 2000

5 Wojtkowiak Adrian AZS OŚ Poznań 2001

6 Echaust Krzysztof UKS Szakal Jeżyce Poznań 2000

7 Iwański Kamil UKS Warrior Zgorzelec 2001

8 Kościelski Wiktor UKS Oaza Kórnik 2001

M-4

1 Zdunek Jakub TKKF Promyk Ciechanów 2000

2 Chrupek Artur UKS Bursztyn Gdańsk 2000

3 Zborowski Oliwier UKS Arcus Krynica 2000

4 Kowalski Adam AZS UWM Olsztyn 2000

5 Pakuła Maciej UKS Dragon Długie Stare 2000

6 Jarocki Mateusz UKS Atlas Tarnowo Podgórne 2001

7 Krzysztofiak Bartosz UKS Koryo Mszana Dolna 2000

8 Lepich Paweł OKT Opole 2001

M-5

1 Zieliński Piotr OKT Opole 2000

2 Przybysz Dawid UKS Hwarang Września 2000

3 Kunicki Jan UKS Orlęta Wrocław 2000

4 Biegański Mateusz NKTS Kozłowo 2000

5 Wójcik Mikołaj AZS OŚ Poznań 2000

6 Rochowiak Aleksander AZS OŚ Poznań 2000

7 Rochowicz Eryk Bydgoski Klub Taekwondo 2000

8 Jagiełło Rafał Legionowska Akademia Sportów Walki Legionowo 2000

Walki

Kobiety

Waga 33 kg

1 Piankowska Alicja MLKS Wikingowie Pisz

2 Grzelak Nicola KKT Bałtyk Koszalin

Waga 41 kg

1 Bandurska Sara NKTS Kozłowo

2 Jamiołkowska Ewa SKS Start Olsztyn

3 Kaczmarek Nicola UKS Taekwondo Pleszew

3 Łojko Aleksandra KKT Tygrys Kętrzyn

Waga 44 kg

1 Kornas Patrycja UKS Koryo Mszana Dolna

2 Antoniak Paulina KS Sfinks Rydzyna

3 Krajewska Oliwia SKS Start Olsztyn

3 Oleszczuk Łucja TKKF Promyk Ciechanów

Waga 47 kg

1 Cibicka Kamila AZS OŚ Poznań

2 Bambrowicz Zuzanna MUKS Białe Tygrysy Jarocin

3 Radoman Maria UKS Orlęta Wrocław

3 Trzybińska Victoria ULKSW Pomorze Świnoujście

………………………………………………

9 Kusik Wiktoria NKTS Kozłowo

Waga 51 kg

1 Siwy Jagoda LUKS Kantor Częstochowa

2 Stelmaszyk Wiktoria AZS OŚ Poznań

3 Końszczyńska Alicja MUKS Biale Tygrysy Jarocin

3 Tajer Kaja ULKS SKOK Ubezp.Puławy

…………………………………………………………….

5 Pilarczyk Aleksandra SKS Start Olsztyn

Waga 55 kg

1 Kaczmarek Zuzanna MUKS Białe Tygrysy Jarocin

2 Nikliborc Natalia SKS Start Olsztyn

3 Szczepaniak Natalia KS Sfinks Rydzyna

3 Czapka Weronika TKKF Promyk Ciechanów

…………………………………………………..

5 Kowalewska Paulina AZS OŚ Olsztyn

9 Mikulicz Aleksandra SKS Start Olsztyn

Waga 59 kg

1 Pawłowska Natalia UKS Smoki Rakoniewice

2 Ratajczak Marta MUKS Białe Tygrysy Jarocin

3 Dębska Weronika LUKS Kantor Częstochowa

3 Salata Wiktoria AZS OŚ Łódź

………………………………………………

5 Dębowska Emilia SKS Start Olsztyn -59 2001 10004083 3

Waga +59 kg

1 Stołowska Oliwia UKS 10 Bydgoszcz

2 Świetlik Emilia UKS Dragon Długie Stare

3 Kalitka Adrianna UKS Dragon Długie Stare

3 Wajzer Maria SKS Start Olsztyn

…………………………………….

5 Trojnarska Alicja MLKS Wikingowie Pisz

5 Banaszczyk Sylwia SKS Start Olsztyn

Chłopcy

Waga 33 kg

1 Szczęsnowski Mateusz UKS Koryo Mszana Dolna

2 Piankowski Przemysław MLKS Wikingowie Pisz

3 Krobski Michał UKS Szakal Jeżyce Poznań

3 Bagiński Przemysław KS Sfinks Rydzyna

………………………………………………………………

5 Stawczyk Macel NKTS Kozłowo

Waga 37 kg

1 Adamczyk Jakub KS MOSIR Huragan Międzyrzec Podlaski

2 Nowak Łukasz UKS TKD Kórnik

3 Wierzbicki Damian SKS Start Olsztyn

3 Podgórski Jakub Legionowska Akademia Sportów Walki

Waga 41 kg

1 Dąbrowski jakub AZS OŚ Poznań

2 Zarański Piotr AZS OŚ Poznań

3 Owczarek Jakub LMKS Gladius Bolesławiec

3 Sobczuk Jakub UKS Mechanik Zamość

………………………………………

5 Mistera Jakub KS Taekwondo Giżycko

Waga 49 kg

1 Hołubowicz Hubert Legionowska Akademia Sportów Walki

2 Chmielewski Jakub NKTS Kozłowo

3 Sybilski Remigiusz UKS Tiger Team Września

3 Stanisławczyk Konrad UKS Arcus Krynica

……………………………………

5 Piasecki Marceli KS Taekwondo Giżycko

Waga 53 kg

1 Zieliński Piotr OKT Opole

2 Echaust Krzysztof UKS Szakal Jeżyce Poznań

3 Kuskowski Arkadiusz Legionowska Akademia Sportów Walki 2001 10002435 5

3 Sawicki Sebastian KS Taekyon Sierpc

…………………………………………

5 Komorowski Karol SKS Start Olsztyn

Waga 57 kg

1 Wójcik Mikołaj AZS OŚ Poznań

2 Zdunek Jakub TKKF Promyk Ciechanów

3 Przybysz Dawid UKS Hwarang Września

3 Malinowski Marceli UKS Szakal Jeżyce Poznań

…………………………………………………………….

5 Kowalski Adam AZS UWM Olsztyn

5 Samatowicz Mateusz SKS Start Olsztyn

Waga 61 kg

1 Jagiełło Rafał Legionowska Akademia Sportów Walki Legionowo

2 Pietrzak Jakub BKS Centrum Bydgoszcz

3 Pakuła Maciej UKS Dragon Długie Stare –

3 Lepich Paweł OKT Opole

………………………………….

5 Burzyński Leon GKS Spartakus Giżycko

Waga 65 kg

1 Jagiełło Robert Legionowska Akademia Sportów Walki

2 Biegański Mateusz NKTS Kozłowo

3 Kunicki Jan UKS Orlęta Wrocław

3 Białobrzeski Karol UKS Olimpijczyk Łomża

Waga +65 kg

1 Rochowiak Aleksander AZS OŚ Poznań

2 Zborowski Oliwier UKS Arcus Krynica

3 Czternaścik Mikolaj UKS Dragon Długie Stare

3 Lipiec Patryk Świętokrzyski Klub Taekwondo

………………………………………………

5 Sułkowski Kacper AZS OŚ Olsztyn

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Kętrzyn kozlowo Nidzica Olsztyn pisz taekondo

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x