Otwarte Mistrzostwa Chorwacji – Cenne medale w Zagrzebiu

W Zagrzebiu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Chorwacji w taekwondo olimpijskim. W turnieju rozgrywanym w różnych grupach wiekowych uczestniczyli także reprezentanci olsztyńskich sekcji. Akurat w tej imprezie występujemy zawsze i to z niemałymi sukcesami. Tym razem nasi zawodnicy przywieźli cztery medale: jeden srebrny i trzy brązowe.

W rywalizacji juniorów w walkach w kategorii powyżej 78 kg drugie miejsce zajął Igor Kryszkiewicz (AZS UWM Olsztyn), który w finale nie  sprostał reprezentantowi Rosji

W tej samej grupie wiekowej. brązowe medale wywalczyły :Magdalena Śmiglewska (kategoria 55 kg) – SKS Start Olsztyn i Ewelina Walkiewicz (kategoria 49 kg) – AZS UWM Olsztyn. Cała trójka – to uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie.

W brązowym krążkiem w grupie seniorów  wróciła Agata Jackiewicz z Akademickiego Klubu Sportowego Olsztyńskiej Szkoły Wyższej Start Olsztyn. Nasza zawodniczka (waga 57 kg) wygrała trzy walki z reprezentantkami: Chorwacji, Serbii i Niemiec i dopiero w potyczkę o finał uległa z inna Chorwatką Iskrą Pezdirc.

W sumie bardzo udany start, który był etapem przygotowań do imprez rangi mistrzowskiej.