Puchar Europy w taekwon-Do ITF – Medale olsztynian

W Bratysławie trwają pierwsze zawody kolejnej edycji Pucharu Europy w Taekwon-Do ITF. Impreza ma  otwarty charakter, co oznacza, że w rywalizacji uczestniczą również zawodnicy z poza Starego Kontynentu. W sumie wystartowali reprezentanci 41 państw, są to więc małe mistrzostwa świata.  Dla reprezentantów Polski jest to istotny sprawdzian formy przed prawdziwymi mistrzostwami, które odbędą się w marcu 2011 roku w Nowej Zelandii.

 

Nasza ekipa jest dość liczna, selekcjonerzy chcą sprawdzić jak największa grupę kandydatów do kadry. Szukają przede wszystkim  zawodników uniwersalnych, który stać na zdobycie medali zarówno w układach formalnych jak i walkach.

W pierwszym dniu biało-czerwoni wywalczyli 14 medali, dwa z nich stały się udziałem olsztynian  z SKS Start.

Anna Dąbrowska zdobyła srebrny krążek w indywidualnych technikach specjalnych – Nopi Apchagi, natomiast Tomasz Idzikowski zajął trzecie miejsce również w technikach specjalnych Nomi Yopchagi. Oboje startują w rywalizacji seniorów.

W kolejnych występach swój dorobek powiększyła Anna Dąbrowska, która zdiobyła złoty medal w walkach drużynowych, srebrny w w drużynowych układach formalnych i brązowy w walkach indywidualnych w kategorii do 58 kg.

W sumie reprezentacja Polski zdobyła w Bratysławie 41 medali.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x