Światowy Młodzieżowy Obóz Taekwondo – Wizyta u źródeł

Dziewiątka utalentowanych taekwondoków z Polski przebywa w Korei Południowej, gdzie 26 lipca rozpoczął się II Światowy Młodzieżowy Obóz Taekwondo. Spotkanie to zostało zorganizowane przez Światową Federację Taekwondo we współpracy z Fundacją Promocji Taekwondo. W zgrupowaniu bierze udział 280 młodych sportowców wraz z trenerami z 40 krajów zrzeszonych w Światowej Federacji Taekwondo. Ze strony olsztyńskiej w obozie uczestniczą zawodnicy AZS UWM i ich trener Dariusz Nowicki.

W składzie polskiej reprezentacji znaleźli się olsztynianie: Michał Wielgosz, Konrad Wielgosz, Piotr Hatowski, Klaudia Prusaczyk i Agata Markiewicz.

Sześciodniowy obóz sportowy rozpoczął się uroczystym spotkaniem w Hotelu Hilton w Seulu. Następnie uczestnicy przenieśli się do miejscowości Muju na północy Korei, gdzie zaplanowano wykłady i zajęcia praktyczne prowadzone przez koreańskich trenerów –między innymi przez Jeong Kook-Hyung, czterokrotnego mistrza świata i mistrza olimpijskiego. Dodatkowo organizatorzy zapewnili bogaty program kulturalny, zapoznając młodzież z całego świata z narodową kuchnią, tańcami i muzyką. Oczywiście, taekwondo jest tu na pierwszym miejscu, co widać nie tylko po zaangażowaniu trenerów i zawodników, ale również w dużej liczbie pokazów prezentujących kunszt tej narodowej sztuki walki w wykonaniu najlepszych koreańskich zespołów. Już pierwszego dnia pobytu uczestnicy obozu mieli okazję odwiedzić Kukkiwon – pierwszą światową siedzibę taekwondo i podziwiać pokaz jej drużyny. 30 lipca planowany jest powrót do Seulu, gdzie Polscy zawodnicy pozostaną jeszcze siedem dni, aby pod okiem mistrza Cheolin Kanga i Dariusza Nowickiego, odbyć drugą część obozu, poświęconą intensywnym treningom w jednej ze szkół wyższych w Seulu.

Ceremonia otwarcia II Młodzieżowego Obozu Taekwondo miała niezwykle uroczystą oprawę. W hotelu Hilton pojawili się min. Phillip Coles członek Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego i wiceprezydent WTF z Australii, Dae-Ki Kim wiceminister kultury i sportu Republiki Korei oraz Wielki Mistrz Won-Sik Kang – nowy Prezydent Kukkiwon.

Przemówienie inaugurujące obóz wygłosili Dai-Soon Lee – przewodniczący Fundacji Promocji Taekwondo i wiceprezydent WTF wraz z Prezydentem Światowej Federacji Taekwondo Chungwon Choue. Uroczysty list , odczytany podczas inauguracji przesłał Prezydent Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego – Jacques Rogge.

Prezydent Światowej Federacji Taekwondo Chungwon Choue:

„Kluczowym celem tego spotkania jest zaaplikowanie młodym ludziom z całego świata treningu Taekwondo na najwyższym poziomie oraz nauki umiejętności potrzebnych w naszej sztuce walki wraz z jej filozofią i duchem. Wszystko to ma w przyszłości pomóc im prowadzić szczęśliwe – zdrowe życie fizyczne i duchowe. Mam nadzieję że oferta z jaką zwracamy się do tej młodzieży będzie dla szansą, którą wykorzystają właściwie. Cykl obozów tego rodzaju, jest komplementarny z programem Korpusu Pokoju realizowany w naszej dyscyplinie od 2008 roku.”

Źródło: strona internetowa Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego

Tekst; Dariusz Nowicki

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x