Uniwersjada Shenzhen 2011 – Olsztynianie bez wygranej walki

Jedną z ostatnich dyscyplin rozgrywanych podczas Letniej Uniwersjady w chińskiej miejscowości Shenzhen był turniej taekwondo olimpijskiego, do którego zgłoszono dwóch zawodników AKS OSW Olsztyn. Jako pierwszy wystartował Kamil Chwesiuk w kategorii do 80 kg, ale jego udział skończył się na eliminacjach. W pierwszej walce przegrał z Australijczykiem Hayderem Shkarą 2:4. W wadze +87 kg walczył Piotr Hatowski, który od razu znalazł się w ćwierćfinale ( wygrał walkowerem z Libańczykiem Eliasem El Hedari) i zmierzył się z Rosjaninem Arsenem Tcinaridze. Niestety tę potyczke przegrał 1:7. W tej sytuacji miejsce 5-8 trudno uznać za satysfakcjonujące.

Brakuje nam sukcesów miedzynarodowych w tej dyscyplinie, bo trudno do takich zaliczyć medalowe pozycje w turniejach pucharowych, gdzie obasada nie zawsze jest najlepsza. Nadzieja tylko w nastepnych pokoleniach, które w swoich kategoriach wiekowych potwierdzają duże możliwości. Sztuka w tym by ich talent rozwijał się i jako seniorzy walczyli skutecznie w imprezach nawyższej rangi.