5 Grand Prix Polski Weteranów Piątnica 2015 – Pięć medali desantu z Warmii i Mazur

W Piątnicy kolo Łomży zakończył się piąty w tym sezonie turniej Grand Prix Polski Weteranów.  Startowala pokaźna i mocna grupa zawodników z Warmii i Mazur. Aż pięciu zawodników stanęło na podium. Najwyższe 2 miejsce w kategorii M60 zajął Bolesław Krawczyk (Olsztyn). Trzeciej miejsce w tej grupie wywalczył Henryk Prusiński (Olsztyn). Ten sam wyni osiągnęli: Ryszard Grzelak (Elbląg) w M40, Dariusz Bartycha (Biskupiec)w M50 i Marian Gęsicki (Działdowo) w M70.

Wyniki

M40

Ryszard Grzelak (Elbląg) – miejsce w turnieju 3/4

Grupa

– Jarosław Żołądkowski (Białystok) 3:0 (6,4,10)

– Ryszard Skrzekut (Bryzgiel) 3:2 (-3,2,-6,9,4)

Turniej główny

I runda

– Victor Dorofiev (Kaliningrad) 3:0 (3,6,3)

ćwierćfinał

– Sławomir Januszewski (Chojnice) 3:1 (6,6,-8,11)

półfinał

– Wojciech Tebecio (Skarszewy) 1:3 (-7,-10,10,-8)

o 3 miejsce

– Dariusz Świder (Kwidzyn) 3:1 (7,6,-8,9)

Artur Bossowski (Olsztyn) – miejsce w turnieju 25/28

Grupa

– Adam Kasperski (Chorzów)  0:3 (-6,-9,-11)

– Piotr Szeparowicz ((Białystok) 3:0 (5,6,6)

– Sławomir Januszewski (Chojnice) 0:3 (-5,-3,-7)

Turniej pocieszenia

– II runda

– Maciej Dobrowolski (Łomża) 0:3 (-6,-9,-10)

o miejsce 23/24

– Robert Różyński (Borówno)  1:3 (10,-7,-11,-9)

{AdmirorGallery}stol10{/AdmirorGallery}

M50

Franciszek Jastrzębowski – bilans (0-4) 5 miejsce udział w turnieju pocieszenia

Grupa B

– Artur Moroz (Radom) 1:3 (-6,8.-6,-9)

– Edward Pater (Bydgoszcz) 2:3 (9,-6,9,-8,-8)

– Andrzej Głodek ((Kłoczew) 0:3 (-8,-8,-7)

– Dariusz Skowroński (Warszawa) 1:3 (-5,-8,9,-9)

Andrzej Karniej (Olecko) – miejsce w turnieju 9/12

Grupa C

– Jacek Ludwicki (Komorów) 3:2 (11,-8,8,-9,7)

– Hubert Stoklas (Sulejówek) 3:1 (-9,8,10,1)

– Wojciech Wojtowicz ((Tarnów) 2:3 (-10,8,11,-6,-4)

– Piotr Szantyr (Gdańsk) 3:0 (7,8,9)

Turniej główny

I runda

– Evgeniy Shirshov (Kaliningrad) 0:3 (-2,-4,-5)

o miejsce 9/12

– Mirosław Lewczuk (Świętochlowice) 3:1 (13,17,-9,7)

o miejsce 7/8

– Alaeksandr Markushev (Kaliningrad) 0:3 (-7,-4,-5)

Wiesław Złakowski (Olsztyn) bilans (2-2) 3 miejsce – udzial w turnieju pocieszenia

Grupa D

– Dariusz Czarnecki (Czarne Białostockie) 2:3 (-10,9,4,-10,-1)

– Jan Molęda ((Kazanów) 0:3 (-8,-13,-6)

– Marek Kamiński (Sochocin) 3:2 (6,9,-7,-9,5)

– Ireneusz Wołoszczak ((Komorniki)3:0 (8,2,9)

Dariusz Bartycha (Biskupiec) – miejsce w turnieju 3/4

Grupa F

– Janusz Orłów (Krasnogród) 3:0 (9,3,9)

– Kazimierz Meller ((Płąchowy) 3:0 (2,6,11)

– Ryszard Białkowski (Warszawa) 3:0 (6,5,9)

– Wojciech Węgrowicz (Gdańsk) 3:0 (5,7,9)

Turniej główny

I runda

– Mirosław Lewczuk (Świętochlowice) 3:0 (7,7,5)

ćwierćfinał

– Evgeniy Shirshov (Kaliningrad) 0:3 (-3,-2,-3)

o miejsce 7/8

– Artur Moroz (Radom) 3:1 (3,3,-5,7)

o miejsce 5/6

– Wojciech Folwarski (Pruszków) 3:0 (5,14,5(

o miejsce 3/4

– Jan Molęda (Kazanów) 3:1 (4,9,-8,7)

Grzegorz Gumiński (Morąg)  – miejsce w turnieju 9/12

Grupa H

– Jacek Kaliszewski (Gubiny) 3:0 (2,9,8)

– Ireneusz Wodniak (Krapkowice) 3:0 (0,7,4)

– Evgeny Shirsov (Kaliningrad) 3:1 (8,3,-9,9)

– Tomasz Jargoński (Zielona Góra) 3:0 (5,7,9)

Tutniej główny

I runda

Wojciech Wójtowicz (Tarnów) 1:3 (-8,6,-5,-10)

o miejsce 9/12

– Wojciech Węgrowicz (Gdańsk) 3:0 (vo)

o miejsce 7/8

– Wojciech Folwarski (Pruszków) 2:3 (-5,9,10,-6,-9)

{AdmirorGallery}stol10{/AdmirorGallery}

M60

Henryk Prusiński (Olsztyn)  miejsce w turnieju 3/4

Grupa A

– Stefan Żochowski (Ciechanów) 3:1 (-8,4,8,4)

– Bogusław Dobrzelecki (Gdynia) 3:0 (7,8,2)

– Bogusław Sibila (Kamionki) 3:2 (7,10,-1,-10,9)

Turniej główny

ćwierćfinał

– Roman Cywiński (Grudziądz) 3:2 (9,-13,-3,9,5)

półfinał

– Krzysztof Młotkowski (Grudziądz) 2:3 (-8,9,-6,5,-4)

o miejsce 3/4

– Wiesław Ostrowski (Okonin) 3:1 (5,-7,7,6)

Bolesław Krawczyk (Olsztyn) – miejsce w turnieju 2

Grupa B

– Roman Cywiński (Grudziądz) 3:1 (6,7,-7,11)

– Andrzej Jaworski (Inowrocław) 3:2 (-2,13,11,-8,9)

– Karol Jadaniewski (Człuchów) 3:2 (5,-7,5,-11,4)

Turniej główny

ćwierćfinał

– Ryszard Gruszkiewicz (Olsztyn) 3:0 (6,3,5)

półfinał

– Stefan Żochowski (Ciechanów) 3:2 (5,6,-8,-8,4)

finał

– Krzysztof Młotkowski (Grudziądz) 1:3 (-11,-8,14,-8)

Mirosław Skrzypczyk (Olsztyn) bilans (1-2) 3 miejsce udział w turnieju pocieszenia

Grupa C

– Włodzimierz Michałowski (Kraków) 1:3 (-7,7,-8,-8)

– Marek Ostromecki (Ciechanów) 3:2 (-9,-2,8,10,8)

– Wiesław Ostrowski (Okonin) 2:3 (9,5,-5,-6,-9)

Ryszard Gruszkiewicz (Olsztyn) – miejsce w turnieju 7/8

– Grupa D

– Jan Grajkowski (Toruń) 3:0 (5,7,3)

– Krzysztof Młotkowski (Grudziądz) 0:3 (-6,-8,-8)

– Henryk Tadejewski (Ostróda) 3:0 (6,5,5)

Turniej główny

ćwierćfinał

– Bolesław Krawczyk (Olsztyn) 0:3 (-6,-3,-5)

o miejsce 5/6

– Wiesław Ostrowski (Okonin) 1:3 (9,-5,-2,-7)

Henryk Tadejewski (Ostróda) bilans (1-2) 3 miejsce udział w turnieju pocieszenia

Grupa D

– Krzysztof Młotkowski (Grudziadz) 1:3 (3,-9,-8,-9)

– Jan Grajkowski (Toruń) 3:0 (6,6,4)

– Ryszard Gruszkiewicz (Olsztyn) 0:3 (-6,-6,-5)

{AdmirorGallery}stol10{/AdmirorGallery}

M65

Roman Hajduk (Działdowo) bilans (0-3) 4 miejsce udział w turnieju pocieszenia

Grupa C

– Bronisław Kurzak (Dąbrowa) 1:3 (-9,-7,5,-11)

– Janusz Wojnarski (Gostynin) 0:3 (-9,-6,-7)

– Janusz Olbiński ((Łódź) 1:3 (10,-6,-1,-8)

{AdmirorGallery}stol10{/AdmirorGallery}

M70

Tadeusz Krajewski (Ostróda) bilans (1-1) 3 miejsce udział w turnieju pocieszenia

Grupa A

– Ryszard Banaszkiewicz ((Brzeg Dolny) 3:2 (-8,9,-4,7,7)

– Zygmunt Dzięgielewski (Gdańsk) 1:3 (9,-7,-9,-6)

Sylwester Gliniecki (Elbląg) bilans (0-3) 4 miejsce udział w turnieju pocieszenia

Grupa C

– Henryk Glura (Bydgoszcz) 0:3 (-3,-4,-5)

– Jerzy Piskorowski (Działdowo) 0:3 (-4,-10,-10)

– Zygmunt Matracki (Gdańsk) 0:3 (-7,-5,-9)

Jerzy Piskorowski (Działdowo)  miejsce w turnieju 7/8

Grupa C

– Zygmunt Matracki (Bydgoszcz) 1:3 (-9,12,-4,-9)

– Sylwester Gliniecki ((Elbląg) 3:0 (4,10,10)

– Henryk Glura (Bydgoszcz) 3:0 (11,11,9)

Turniej główny

ćwierćfinał

– Marian Gęśicki (Działdowo) 0:3 (-9,-4,-6)

o miejsce 5/6

– Janusz Malarz (Tarnobrzeg) 0:3 (-8,-6,-3)

Marian Gęsicki (Działdowo) bilans (2-1) 2 miejsce udział w turnieju głównym

Grupa D

– Leon Pawlak (Ośnica) 3:1 (11,4,-7,5)

– Jan Hreczuch (Wrocław) 3:2 (-7,-9,6,3,9)

– Eugeniusz Górecki (Gdańsk) 1:3 (10,-4,-8,-4)

Turniej główny

ćwierćfinał

– Jerzy Piskorowski (Działdowo) 3:0 (9,4,6)

półfinał

– Ryszard Banaszkiewicz (Brzeg Dolny) 1:3 (-11,9,-11,-13)

o miejsce 3/4

– Zygmunt Dzięgielewski (Gdańsk) 3:2 (5,-9,4,-10,7)

{AdmirorGallery}stol10{/AdmirorGallery}

M75

Józef Pyka (Elbląg) – miejsce w turnieju 5/6

Grupa A

– Wiesław Gospodarczyk (Warszawa) 0:3 (-7,-5,-0)

Turniej główny

ćwierćfinał

– Wiesław Jagniątkowski (Warszawa) 0:3 (vo)

o miejsce 3/4

– Mirosław Karczmarczyk (Gdynia) 0:3 (vo)

Tadeusz Piasecki (Elbląg) bilans (0-2) 3 miejsce udział w turnieju pocieszenia

Grupa B

– Marian Wyrzykowski (Świnoujście) 0:3 (-6,-5,-5)

– Mirosław Karczmarczyk (Gdynia) 1:3 (7,-9,-7,-2)

Franciszek Pohorodecki (Elbląg) bilans (1-2) 3 miejsce udział w turnieju pocieszenia

Grupa C

– Lech Dojka (Gdynia) 3:1 (4,8,-5,8)

– Wiesław Jagniątkowski (Warszawa) 0:3 (-4,-10,-5)

– Adam Sznajderski (Wrocław) 0:3 (-4,-8,-12)

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Biskupiec Działdowo Elbląg Morąg Olsztyn Ostróda Tenis stołowy

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x