Bardzo ważne punkty Ostródy – Kamienna twarz Szymona

Dwa zwycięstwa Szymona Malickiego, jedno Bartka Szarmacha pozwoliły tenisistom stołowym Condohotels Morliny Ostróda wygrać bardzo ważny mecz w Rzeszowie z AZS Politechniką 3:2. Dzięki temu podopieczni trenera Tomasza Krzeszewskiego zrównali się punktami w dzisiejszymi przeciwnikami i pozostali w grze o czwórkę. Jest więc szansa powtórki z minionego sezonu. Bohaterem dnia był Szymon Malicki. Z kamienną twarzą pokonał w piątym secie ostatniego pojedynku Tomasza Lewandowskiego.

SPAR AZS Politechnika Rzeszów – Condohotels Morliny Ostróda 2:3
Paweł Chmiel – Szymon Malicki 1:3 (7:11, 11:9, 10:12, 7:11)
Tomasz Lewandowski – Karol Szarmach 3:2 (11:6, 6:11, 9:11, 11:8, 13:11)
Piotr Chmiel – Bartosz Szarmach 1:3 (7:11, 11:4, 4:11, 8:11)
Paweł Chmiel – Karol Szarmach 3:1 (14:12, 11:6, 12:10, 11:4)
Tomasz Lewandowski – Szymon Malicki 2:3 (6:11, 12:10, 11:6, 9:1, 7:11)

Po meczu trener Tomasz Krzeszewski stwierdził:

To był bardzo ważny mecz dla obu stron, mimo to nie sposobiliśmy się do niego specjalnie. Pracujemy systematycznie cały czas i czekamy na efekty intensywnych treningów. Spotkanie było widowiskowe, na dobrym poziomie, a nas bardzo cieszy zwycięstwo. Wprawdzie to już półmetek rozgrywek, ale za wcześnie na oceny. Musimy trochę ochłonąć.

Rzeczywiście mecz był bardzo interesujący i ostródzianie powinni go rozstrzygnąć po trzech pojedynkach. Karol Szarmach w spotkaniu z Tomaszem Lewandowskim miał setbole i meczbole, ale nie wytrzymał presji. Z tym miał dziś kłopoty, bowiem w meczu z Pawłem Chmielem sytuacja się powtórzyła.

Na szczęście na wysokości zadania stanęli: Bartek, a przede wszystkim Szymon, który zachował zimną krew do końca i pokonał w pięciu setach tak doświadczonego ligowca jak Tomasz Lewandowski.