Bohaterka MP tylko rezerwową – Najlepiej być spolegliwym?

Zarząd Polskiego Związku Tenisa Stołowego zatwierdził skład reprezentacji Polski na Drużynowe Mistrzostwa Świata, które na przełomie marca i kwietnia odbędą się w Dortmundzie. W reprezentacji nie ma niestety wicemistrzyni Polski w singlu i medalistki w grach podwójnych MP (debel i mikst) Moniki Pietkiewicz. Na otarcie łez (czytaj żeby się nikt nie czepiał) otrzymała status rezerwowej.  O nominacjach z pewnością decydują jakieś kryteria wynikowe, ale liczy się przede wszystkim sugestia selekcjonera. Mógłbym zrozumieć jego intencje, gdyby żelazny skład reprezentacji zdobywał  na zawołanie medale w najważniejszych imprezach. A tak przecież nie jest. Dlaczego więc nie jedzie na MŚ najlepsza zawodniczka turnieju w Wieliczce?

 

Być może Panowie z centrali uważają, że Monika jest skuteczna tylko krajowym podwórku, ale przecież zatwierdzone przez Zarząd reprezentantki olśniewających sukcesów międzynarodowych nie odnoszą, więc ten argument odpada. Tak solidna i doświadczona zawodniczka jak Monika nawet w średniej formie mogłaby wesprzeć reprezentację w turnieju drużynowym, a ona występem w Wieliczce udowodniła, że jest w życiowej dyspozycji. Co więc trzeba zrobić, żeby przekonać do siebie ludzi decydujących o nominacjach. Może trzeba być przede wszystkim spolegliwym?

Ogłoszenie składów reprezentacji zbiegło się w czasie z rezygnacją trenera Zbyszka Pietkiewicza z udziału w pracy Rady Trenerów przy PZTS. Szkoleniowiec Warmii Lidzbark Warmiński już od dawna wyrażał swe poglądy o nieudolnych rządach w centrali. Kilka miesięcy temu mocno przeżył, gdy  PZTS nie wysłał na Drużynowe Mistrzostwa Świata zespołu juniorek, choć te kwalifikacje zdobyły w mistrzostwach kontynentu. Ucierpiała na tym inna zawodniczka Warmii – Maja Krzewicka.

Ludzie. To jest problem wielu związków sportowych w Polsce. Najgorzej, że najbardziej cierpią na tym zawodnicy…

{gallery}pietkiew7{/gallery}

Skład reprezentacji Polski na Drużynowe Mistrzostwa Świata

kobiety:
Li Qian, Natalia Partyka, Katarzyna Grzybowska, Magdalena Szczerkowska, Kinga Stefańska

mężczyźni:
Wang Zeng Yi, Daniel Górak, Robert Floras, Jakub Kosowski, Jakub Dyjas

Zawodnicy rezerwowi: Monika Pietkiewicz oraz Bartosz Such.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x