Brawo Warmia! Częstochowa zdobyta! – Przydało się sobotnie przetarcie…

Tenisistki stołowe Warmii Lidzbark Warmiński odniosły drugie zwycięstwo w tegorocznym sezonie ekstraklasy. Po ciężkim meczu z Łomżą (graliśmy bez Chinki) kolejny wydawał się być jeszcze trudniejszy, bowiem wizyta w Częstochowie i perspektywa gry przeciwko dwóm Azjatkom budziła respekt i niepokój. Obawy okazały się bezpodstawne. Warmianki były do spotkania znakomicie przygotowane i odniosły bardzo cenny sukces wygrywając 3:1. Nie było łatwo. Mecz trwał prawie trzy godziny, nie było potyczki, która zakończyłaby się w trzech setach

KU AZS AJD Częstochowa – Warmia Zamer Lidzbark Warmiński 1:3

Shang Jing Ya – Pietkiewicz Monika 3:2 (11:5, 9:11,11:7, 5:11,11:7)

Yang Xin –  Man Jing Chen 1:3 (6:11, 7:11, 12:10, 4:11)

Ślifirczyk Katarzyna – Krzewicka  Maja  2:3 (4:11, 14:12, 8:11, 15:13, 7:11)

Slang Jing Ya – Man Jing Chen  1:3 (8:11, 6:11, 11:5, 10:12

Dobrze się stało, że Chen Man Jing zagrała w sobotę w I lidze i łagodnie weszła w rytm rozgrywek mistrzowskich, Była najlepszą zawodniczką tego meczu, pokonała dwie swoje rodaczki i to bezdyskusyjnie. Monika stoczyła zacięty bój z Jing Ya Shang. W piątym secie przy stanie 5:5 rywalka jej uciekła i nie dała sobie odebrać zwycięstwa. Maja zagrała znakomicie dwie pierwsze partie z koleżanką z reprezentacji Kasią Ślifirczyk. Niepodzielnie panowała nas sytuacją i chyba zbyt szybko uwierzyła w końcowy sukces. Pozwoliła rywalce na wyrównanie 2:2, na szczęście w decydującym secie powróciła do dobrej gry i zdobyła bardzo ważny punkt. Słowem świetny występ i w ogóle nadspodziewanie udany start warmianek w rozgrywkach.