Cenna wygrana Warmii z Nadarzynem – Solidność i dobre rozpoznanie

Doskonale rozpoczęły rewanżową rundę tenisistki stołowe LUKS Warmia Lidzbark Warmiński, które w meczu ekstraklasy pokonały GLKS Wanzl Scania Nadarzyn 3:2. W tej potyczce trudno było wskazać faworyta, liczyła się dyspozycja dnia. A tym razem bardzo dobrze wypadła Chinka Chen Man Jing, która w drugiej niezwykle ważnej grze pokonała swoją rodaczkę Yan Xiaoshan 3:2, w przy remisie 2:2 nie dała szans Klaudii Kusińskiej. Zresztą Klaudia nie ugrała w Lidzbarku nawet seta, bowiem uległa również Monice Pietkiewicz 0:3.

Był to udany rewanż za porażkę w Nadarzynie 1:3. Wówczas układ gier był nieco inny, ale Chen Man Jing nie nawiązała walki z Yan Xiaoshan przegrywając 0:3, a jedyny punkt zdobyła z Magdaleną  Szczerkowską. Rym razem Magda wystąpiła w roli trzeciej zawodniczki i wprawdzie wygrała z Mają Krzewicką, ale to było za mało. Ze swego zadania nie wywiązała się Klaudia. To jednak problem Nadarzyna. Nasze dziewczęta zagrały dobrze, a wiedząc sporo o przeciwniczkach wykorzystały ich słabości. To było ważne zwycięstwo. Pozwoliło się warmiankom umocnić w środku tabeli i zrównać się punktami w Nadarzynem.

Kluczowym okazało się spotkanie dwóch Chinek. Man przegrywała już 0:2 ( do 6 i 7) i nie mogła znaleźć sposobu na rywalkę. Od trzeciego seta obrała inną taktykę i obraz gry zmienił się diametralnie. Zawodniczka Warmii pewnie wygrała dwie kolejne partie do 7 i 5, w piątej dość wyraźnie prowadziła, ale pozwoliła przeciwniczce wyrównać na 9:9. Na szczęście końcówkę rozstrzygnęła na swoja korzyść.

Było więc już 2:0 i wygrana prawie pewna. Wprawdzie Maja Krzewicka nie sprostała Magdalenie Szczerkowskiej, choć prowadziła 1:0, wygrywając pierwszą odsłonę do 8, potem jednak przewaga bardziej doświadczonej rywalki była duża.

Można było liczyć na sukces Moniki Pietkiewicz z Yan Xiaoshan, ale zawodniczka Warmii, choć przygotowywała się specjalnie do tej potyczki, nie mogła znaleźć rytmu gry i uległa w czterech setach. Ale w odwodzie została Man, która postawiła kropkę nad „i” w pojedynku z Klaudią Kusińską.

LUKS WARMIA Lidzbark Warmiński – GLKS WANZL SCANIA Nadarzyn 3:2
Monika Pietkiewicz – Klaudia Kusińska 3:0
Chen Man Jing – Yan Xiaoshan 3:2
Maja Krzewicka – Magdalena Szczerkowska 1:3
Monika Pietkiewicz – Yan Xiaoshan 1:3
Chen Man Jing – Klaudia Kusińska 3:0