Condohotels Morliny Ostróda od 2:0 do 2:3 – A tak świetnie się zaczęło…

Zaczęło się doskonale. Ostródzianie wygrali dwa pierwsze spotkania meczu superligi tenisa stołowego z Politechniką Rzeszowską i prowadzili 2:0. To cenna zaliczka, biorąc pod uwagę klasę przeciwnika i trud z jakim gospodarze: Anthony Amalraj i Patryk Chojnowski pokonali po 3:2 Pawła Platonowa i Pawła Chmiela. Dlatego tak bardzo żal porażki Karola Szarmacha z Tomaszem Lewandowski (też w pięciu setach), bo mogło być po meczu z zapisem trzech punktów na koncie. Ta porażka odmieniła losy spotkania i to ostatecznie Politechnika cieszyła się z cennego sukcesu 3:2.

W decydującej potyczce Patryk Chojnowski dość wyraźnie przegrał z Płatonowem. Pojawiła się iskierka nadziei, gdy mistrz paraolimpiady przełamał impas i rozstrzygnął trzecią partię choć przegrywał 7:9, ale w kolejnej odsłonie przewaga rywala była bezsporna i już w połowie seta wszyscy pogodzili się z porażką. Szkoda punktów, gdy przegrywa się w takich okolicznościach.

CONDOHOTELS MORLINY Ostróda – SPAR AZS Politechnika Rzeszów 2:3

Anthony Amalraj – Paweł Platonow 3:2 (11-8,10-12,9-11,13-11,11-8)
Patryk Chojnowski – Paweł Chmiel 3:2 (9-11,9-11,11-6,14-12,11-7)
Karol Szarmach – Tomasz Lewandowski 2:3 (6-11,7-11,12-10,12-10,7-11)
Anthony Amalraj – Paweł Chmiel 1:3 (7-11,9-11,11-6,10-12)
Patryk Chojnowski – Paweł Platonow 1:3 (7-11,6-11,11-9,4-11)