Condohotels w Drzonkowie od 0:2 do 3:2! – Karol, Zhang i wreszcie Szymon

Wreszcie po wyjazdowym spotkaniu ostródzkich tenisistów stołowych mamy powody do pełnej satysfakcji. Podopieczni trenera Tomasza Krzeszewskiego w pięknym stylu pokonali wicelidera superligi i t w jego hali 3:2. Drzonków po powrocie do kraju Lucjana Błaszczyka stał się potentatem, szedł przez rozgrywki jak burza. Wydawało się, że ostródzian też odprawi z kwitkiem, bowiem po dwóch grach prowadził 2:0. Sygnał do ataku dał ustawiony jako trzeci Karol Szarmach, pokonując Daniela Bąka. Potem Zhang Yang po pasjonującej grze wygrał w pięciu setach z Błaszczykiem i wreszcie uskrzydlony Szymon Malicki zwyciężył Chińczyka Lei Yi , zapewniając nam wygraną wprawdzie za dwa punkty, ale jakże cenną.

ZKS Drzonków – Condohotels Morliny Ostróda 2:3

Lucjan Błaszczyk – Szymon Malicki 3:1 (11:8, 11:9, 6:11, 11:3)
Lei Yi – Zhang Yang 3:2 (11:13, 11:8, 11:6, 12:14, 11:8)
Daniel Bąk – Karol Szarmach 1:3 (11:6, 7:11, 9:11, 5:11)
Lucjan Błaszczyk – Zhang Yang 2:3 (11:9, 6:11, 6:11, 11:5, 9:11)
Lei Yi – Szymon Malicki 1:3 (9:11, 11:6, 8:11, 8:11)

{gallery}szymon16{/gallery}

Jak się okazuje walczyć trzeba do końca. Gospodarze prowadzili w tym meczu 2:0, choć zarówno Lucjan Błaszczyk jak i Lei Yi z trudem pokonali ostródzian. Karta odwróciła  się w spotkaniu Karola Szarmacha z Danielem Bąkiem. Wprawdzie ostródzianin oddał pierwszą partię, ale potem był zdecydowanie lepszy. To był dobry znak. W najciekawszym pojedynku meczu Zhang Yang pokonał po dramatycznej walce Lucjana Błaszczyka, przerywając jego passę 18 zwycięstw ligowych. Piąty set był niezwykle zacięty, wojnę nerwów wygrał na szczęście zawodnik Condohotels. Uskrzydlilo to Szymona Malickiego, który świetnie rozgrywał końcówki z Chińczykiem i przesądził o niespodziewanym zwycięstwie ostródzian w Drzonkowie.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x