Dekorglass Działdowo – Kolping Jarosław 6:4 – Szanse nadal równe

Prawie cztery godziny trwało pierwsze spotkanie barażowe o awans do superligi tenisa stołowego. Wicemistrz I ligi grupy północnej Dekorglass Działdowo pokonał we własnej hali mistrza grupy południowej PKS Kolping Jarosław 6:4. Tylko dwie gry skończyły się w trzech setach,  większość rozstrzygano w pięciu partiach. W takich momentach trzeba mieć trochę szczęścia. Wynik nie krzywdzi żadnej ze stron i możemy być zadowoleni, bowiem goście byli faworytami. W rewanżu urządza nas oczywiście zwycięstwo, remis, nawet wygrana 6:4, ale wtedy decydować będzie bilans setów. Drugie spotkanie już w najbliższa sobotę (26 maja) o godz. 17 w Jarosławiu.

Kolping znakomicie grał w tym sezonie I ligi (grupa południowa)  Przede wszystkim ma w składzie dwóch bardzo dobrych zawodników zagranicznych: Białorusina Vitaliego Nekhviadovicha i  Czecha Marka Klaska. Obaj zanotowali identyczny bilans (33:3).Znaną postacią jest również Dariusz Kiełb (32:4), a czwórkę uzupełnia Krzysztof Marcinowski (22:12). Ta czwórka zjawiła się w Działdowie i chciała już w pierwszym meczu rozstrzygnąć losy awansu.

Nasz kwartet: Artur Daniel, Tomasz Sposób, Piotr Kołaciński i Andrzej Makowski stanął na wysokości zadania.  Trochę szkoda meczu Piotra Kołacińskiego z Dariuszem Kiełbem. Zawodnik Dekorglassu prowadził 2:1 i 9:6 w czwartej partii, przegrał jednak spotkanie 2:3. Ale z kolei w innych grach z opałów wychodzili gospodarze.

Wynik stwarza nadzieje pod warunkiem pełnej koncentracji całej czwórki i gry na najwyższym poziomie.

Dekrglass Działdowo – PKS Kolping Jarosław 6:4

Artur Daniel – Marek Klasek 3:2

Tomasz Sposób –  Witali Nekhviadovich 0:3

Artur Daniel – Witali Nekhviadovich 2:3

Tomasz Sposób – Marek Klasek 2:3

Artur Daniel/Tomasz Sposób –  Marek Klasek/Witali Nekhviadovich 3:2

Piotr Kołaciński – Dariusz Kiełb 2:3

Andrzej Makowski – Krzysztof Marcinowski 3:1