Dekorglass Działdowo przed sezonem – Już nie będzie tak łatwo

Tenisiści stołowi Dekorglassu Działdowo byli z całą pewnością rewelacją poprzedniego sezonu I ligi. W trakcie fazy zasadniczej okazali się słabsi tylko od Olimpii Grudziądz, która w takim składzie mogła śmiało grać e ekstraklasie. Opinii o zespole z Działdowa nie zmieniły też wysoko przegrane baraże z Silesią Miechowice – również rywalem, dla którego I liga była spacerkiem. Czy w związku z tym w najbliższym sezonie możemy spodziewać się po zawodnikach z Działdowa podobnych sukcesów?

– Oczywiście damy z siebie wszystko, tak jak w poprzednich rozgrywkach, ale czy wystarczy to do zajęcia wysokiej lokaty – zgłasza pewne wątpliwości zawodnik Dekorglassu Artur Baranowski. Nasz skład prawie nie drgnął. Odszedł tylko Przemysław Hatała, zostało nas czterech: oprócz mnie Tomasz Sposób, Piotr Kołaciński i Jan Surwiłło. Natomiast w innych zespołach dużo zmian. Pod tym względem wyróżniają się Dojlidy Białystok, gdzie zagra m. in. Krzysztof Kaczmarek. Z kolei w innej drużynie z tego miasta – Słonecznym Stoku wystąpi Patryk Jędrzejewski. Takie transfery dotyczą prawie wszystkich. Specjalnie się tym nie przejmujemy, ale musimy to brać pod uwagę w ocenie szans.

-Wasz skład jest chyba najskromniejszy. Czterech zawodników występuje w każdym spotkaniu. A jak przydarzy się kontuzja?

– To będzie duży problem. Trzeba będzie sięgnąć do głębokich rezerw, ale oczywiście odbędzie się to kosztem potencjału drużyny. Myślę jednak, że do tego nie dojdzie i grać będziemy tak szczęśliwie jak poprzednio.

– Czy zaplanowaliście jakieś specjalne przygotowania?

– Od 16 sierpnia weźmiemy udział w zgrupowaniu w Ostródzie. To dobre dla nas miejsce, kojarzące się ze sportową przeszłością, a teraz też okazja do sparingów z czołowymi zawodnikami w Polsce.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x