Dekorglass Działdowo w ćwierćfinale Lidze Mistrzów – Niedzielna uczta

Tenisiści stołowi Dekorglaasu pomyślnie zakończyli w niedzielę (7 listopada) w Saarbrucken rywalizację  o awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Zespół z Działdowa w decydującym meczu pokonał duńska drużynę Rosklide BTK 3:0 i zajął drugie miejsce w grupie premiowane kwalifikacją. W piątek mistrz Polski przegrał z Saabrucken 1:3, a w sobotę pokonał francuski A.S. Pontoise Cergy 3:0

Dekorglass Działdowo –  FC Saarbrücken TT 1:3

Jakub Dyjas – Darko Jorgic 1:3 (9:11, 8:11, 14:12, 6:11)

Truls Moregard – Patrick Franziska 3:2 (11:13, 11:7, 11:8, 9:11, 6:5)

Taimu Arinobu – Tomas Polansky 1:3 (11:7, 10:12, 13:15, 5:11)

Jakub Dyjas – Patrick Franziska 0:3 (5:11, 11:13, 7:11)

Nie udał się premierowy mecz Dekorglassowi. Słabiej wypadł Jakub Dyjas, który zagrał jako „jedynka” i nie zdobył punktu. W pierwszej wyrównanej potyczce z Darko Jorgicem Polak przegrał dwie końcówki. Było więc 0:2 i w trzeciej odsłonie reprezentant gospodarzy prowadził 10:8. Dyjas się wybronił i wygrał tego seta, ale w czwartym to rywal dyktował warunki . Stan spotkania na 1:1 wyrównał Szwed Truls Moregard, potwierdzając, że jest bardzo cennym nabytkiem. W grze z renomowanym Patrickiem Franziską wytrzymał ciśnienie, zwłaszcza piątej skróconej partii (6:5). Dużą szansę zaprzepaścił natomiast debiutujący w Dekorglassie Japończyk Taimu Arinobu. Prowadził 1:0, w dwóch kolejnych odsłonach miał setbole i przegrał na przewagi. To chyba zdołowało całą ekipę. Spotkania Dyjasa z Franziską było smutnym epilogiem. Nie da się ukryć, że w meczu otwarcia było kilka punktów zaczepienia, których drużyna z Działdowa nie wykorzystała. Ale przed nami kolejne dwa spotkania i szanse na awans pozostały.

A.S. Pontoise CergyRoskilde BTK  2:3

Dekorglass Działdowo – AS Pontoise Cergy 3:0

Truls Moregard – Rafael Cabrera 3:0 (11:1, 11:5, 11:6)

Jakub Dyjas – Emmanuel Lebesson 3:1 (12:10, 9:11, 11:9, 12:10)

Taimu Arinobu – Adrien Mattener 3:1 (6:11, 11:8, 11:5, 11:6)

Zawodnicy Dekorglassu szybko ochłonęli i zregenerowali się po trudnym meczu z gospodarzami i francuskiego rywala pokonali bez straty punktu. Po raz kolejny z doskonałej strony pokazał się Truls Moregard, który wręcz zdeklasował Rafaela Cabrerę. W drugim , kluczowym pojedynku tego meczu Jakub Dyjas wygrał z Emmanuelem Lebessonem 3:1, przy czy każdą partię można potraktować jako oddzielną całość. Był to bój o każdy punkt, a Polak z przeciwieństwie do piątkowych występów był twardy jak skała i końcówki rozgrywał popisowo. Wygrał z Francuzem po raz drugi w krótkim odstępie czasu. W Tunisie też o zwycięstwie decydowały niuanse Kropkę nad „i” postawił Taimu Arinobu, który po pierwszym przegranym secie znalazł sposób na przeciwnika i już do końca dyktował warunki. Najważniejsze, że drużyna z Działdowa pozostała w grze. Jutrzejszy mecz z Duńczykami będzie bezpośrednią walką o awans do ćwierćfinału LM.

FC Saarbrücken TTRoskilde BTK 3:0

Roskilde Bordtennis Btk61 – Dekorglass Działdowo 0:3

Jens Lundqvist – Jakub Dyjas 0:3 (6:11, 8:11, 9:11)

Michael Maze – Truls Moregard 0:3 (4:11, 7:11, 8:11)

Mikkel Hendersson – Taimu Arinobu 2:3 (11:8, 5:11, 2:11, 15:13, 4:6)

Mecz decydujący o awansie nie przyniósł większych emocji. Zespół z Działdowa był zdecydowanie lepszy. Już pierwsze dwie gry rozwiały wątpliwości. Jakub Dyjas i Truls Moregard zagrali doskonale. Nie stracili seta i pokazali wiele doskonałych akcji. Legendarny Michael Maze w starciu z młodym Szwedem z Dekorglassu był bezradny, jakby chciał rzec „ Kończ waść, wstydu oszczędź”. Taimu Arinobu po przegraniu pierwszej partii, przejął całkowicie inicjatywę, objął prowadzenie 2:1 i chyba zbyt szybko uwierzył w zwycięstwo. Pozwolił rywalowi na wyrównanie, ale w decydującym, skróconym secie Japończyk nie dał się zaskoczyć. Tym samy zdobył trzeci punkt, który oznacza awans Dekorglassu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.