Dekorglass i Morliny tym razem zgodnie po 3:1 – W Ostródzie radość!

Niedzielna (17 października) kolejka superligi tenisa stołowego przyniosła wreszcie dwa zwycięstwa zespołom z Warmii i Mazur. O ile wygraną 3:1 Dekorglassu Działdowo z Polonią Bytom łatwo było przewidzieć, o tyle Morliny Ostróda pokonując we własnej hali Olimpię Unię Grudziądz 3:1, zdobyły po raz pierwszy punkty w sportowej walce (nie liczymy przyznanego walkowera z Działdowem). Wydaje się, że skazani przed sezonem na degradację ostródzianie czują się coraz pewniej i oby tej wiary wystarczyło im do końca.

W ekipie Morlin pierwszoplanową postacią był w niedzielę ustawiony na jedynce Łukasz Sokołowski. Po twardej walce pokonał w pięciu seta Jana Zandeckiego, choć zapowiadało się na łatwiejszy sukces. Rywal od trzeciej partii grał jednak znacznie lepiej, wyrównał na 2:2 i można było się obawiać decydującej odsłony. Łukasz stanął jednak na wysokości zadanie. Wytrzymał próbę nerwów i zdobył pierwszy jakże ważny punkt. Przypieczętował też zwycięstwo Morlin wygrywając 2:0 z numerem jeden Olimpii Vasilym Lakieevem. Była to miła niespodzianka, trudno się więc dziwić ogromnej radości w obozie ostródzkim. Wcześniej Kacper Petaś przegrał ze wspomnianym Lakeevem 1:3, a prowadzenie dla Morlin odzyskał Przemysław Walaszek pokonując w pięciu setach Marco Gollę. W grze gospodarzy widać było ogromną determinację bardzo zależało im na zwycięstwie. Potrafili też w najważniejszych momentach zachować koncentrację. Oby ten sukces był początkiem dobrej passy.

Morliny Ostróda – Olimpia Unia Grudziądz 3:1

Łukasz Sokołowski – Jan Zandecki 3:2 (11:8, 11:5, 4:11, 9:11, 11:8)

Kacper Petaś – Vasily Lakeev 1:3 (12:10, 2:11, 9:11, 5:11)

Przemysław Walaszek – Marco Golla 3:2 (4:11, 11:7, 11:6, 9:11, 11:5)

Łukasz Sokołowski – Vasily Lakeev 2:0 (11:9, 11:8)

Dekorglaas wygrał za trzy punkty z Polonią Bytom. Dwa zdobył Jakub Dyjas. Wprawdzie w decydującej potyczce z Robertem Florasem przeżywaliśmy chwilę niepokoju, gdy zawodnik Bytomia wyrównał na 1:1, ale as atutowy Dekorglassu za chwile wrócił do swojej gry i zapewnił drużynie sukces. Dyjas spisuje się w lidze znakomicie i nawet gdy przegra seta widać, że ma pełną kontrolę nad przebiegiem spotkania. Wygrał wreszcie Patryk Chojnowski. Wprawdzie Adrian Więcek do tuzów nie należy, ale najważniejsze, że mistrz Paraolimpiady dołożył punkt, bo po ostatnich porażkach mógł się czuć nieswojo. Natomiast martwi dyspozycja gościa z Tajwanu. W piątek z dużym trudem wygrał w Toruniu, natomiast w niedzielę dość wyraźnie uległ Robertowi Florasowi. Zaczął wprawdzie imponująco (11:2), ale potem nie potrafił znaleźć sposobu na rywala.

Dekorglass Działdowo – Polonia Bytom 3:1

Jakub Dyjas – Jakub Folwarski 3:0 (11:7, 11:3, 11:9)

Liao Cheng-Ting – Robert Floras 1:3 (11:2, 6:11, 7:11, 8:11)

Patryk Chojnowski – Adrian Więcek 3:0 (11:9, 11:6, 11:5)

Jakub Dyjas – Robert Floras 2:0 (11:5, 3:11, 11:7)

KS DEKORGLASS Działdowo – TTS POLONIA Bytom 3:1

KS DARTOM BOGORIA Grodzisk Mazowiecki – ENERGA MANEKIN Toruń 3:1

SOKOŁÓW SA Jarosław – LOTTO POLSKI CUKIER GWIAZDA Bydgoszcz 1:3