Dekorglass też wygrał „na sucho” – To może być sezon marzeń

W środę 3:0 wygrały Morliny, w czwartek (20 listopada) w takich samych rozmiarach zwyciężył Dekorglass Działdowo pokonując we własnej hali AZS Politechnikę Rzeszów. Obaj nasi reprezentanci spisują się w tegorocznym sezonie superligi rewelacyjnie i zgłaszają nawet medalowe aspiracje. To dopiero początek rozgrywek, ale widać dobrą dyspozycję i pewność w grze.

Tym razem jako pierwszy stanął do walki Patryk Chojnowski, który wygrał z doświadczonym Tomaszem Lewandowskim 3:1 po bardzo równej walce (dwa sety na przewagi dla Patryka). Wydawało się, że Jiri Vrablik łatwo poradzi sobie z Mateuszem Gołębiowskim, tymczasem pierwsza partię, aż się wierzyć nie chce, przegrał do 1!. Szybko się wprawdzie pozbierał, doszło do pięciosetówki, ze szczęśliwym końcem dla Czecha. Kropke nad „i” postawił Wenliang Xu zwyciężając Amalraja dość pewnie, choć też stracił seta. W sumie jednak wygrana do zera w superlidze jest doskonałym wynikiem. Tylko się cieszyć.

KS DEKORGLASS Działdowo – AZS Politechnika Rzeszów 3:0

Patryk Chojnowski – Tomasz Lewandowski 3:1 (9:11 12:10 11:6 15:13)

Jiri Vrablik – Mateusz Gołębiowski 3:2 (1:11 11:8 11:13 11:8 11:5 )

Wenliang Xu – Amalraj Anthony   (11:5 11:9 4:11,11:9)

ZOOLESZCZ GWIAZDA Bydgoszcz ASTS OLIMPIA-UNIA Grudziądz 1:3

PKS KOLPING FRAC Jarosław ZKS PALMIARNIA Zielona Góra 3:0

KS DARTOM BOGORIA Grodzisk Mazowiecki DOJLIDY Białystok 3:0

CARBO-KOKS TTS POLONIA Bytom KST ENERGA-MANEKIN Toruń 3:1