Dekorglass w grupie mistrzowskiej, Morliny w spadkowej – Znakomity finisz Działdowa

We wtorek (21 grudnia) zakończyła się I runda superligi tenisa stołowego, która podzieliła uczestników na dwie grupy: 1/7 i 8/14. Mistrz Polski po znanych perypetiach (cztery walkowery) popisał się znakomitym finiszem i zachował szansę na obronę tytułu. W ostatnim meczu pierwszej fazy wygrał w Suchedniowie 3:0. Energa Morliny przegrała w Toruniu 0:3 (bez zdobytego seta) i walczyć będzie o utrzymanie się w elicie. Zadanie trudne zważywszy, że ostródzianie przy stole wygrali tylko jedno spotkanie (drugie zwycięstwo to walkower z Działdowem)

Global Pharma Orlicz 1024 Suchedniów – KS Dekorglass Działdowo 0:3

Jakub Perek – Patryk Chojnowski 2:3 (8:11, 12:10, 7:11, 12:10, 9:11)

Giorgios Kontantinopoulos – Jakub Dyjas 0:3 (3:11, 5:11, 8:11)

Daniel Bąk – Patryk Lewandowski 0:3 (10:12, 6:11, 8:11)

W spotkaniu otwarcia Patryk Chojnowski pokonał w pięciu setach doświadczonego Jakuba Perka i to był bardzo ważny punkt, praktycznie zapewniający gościom wygranie meczu, biorąc pod uwagę układ gier. Poszło nawet lepiej niż przewidywano. Jakub Dyjas zgodnie z oczekiwaniami łatwo uporał się z Grekiem Giorgiosem Kontantinopoulosem, natomiast bardzo miłą niespodziankę sprawił junior Patryk Lewandowski. Wypunktował w trzech setach rutynowanego Daniela Bąka, odnosząc pierwsze zwycięstwo w superlidze. Tym samym najmłodszy w ekipie pięknie podsumował bardzo udany występ całego zespołu. Warto jeszcze raz podkreślić skuteczna grę Dekorglassu w ostatnich seriach spotkań, mimo że drużyna grała w krajowym składzie.

Energa Manekin Toruń – Energa Morliny Ostróda 3:0

Konrad Kulpa – Przemysław Walaszek 3:0 (11:8, 11:7, 11:2)

Damian Węderlich – Kacper Petaś 3:0 (11:9, 11:9, 11:9)

Tomasz Kotowski – Łukasz Sokołowski 3:0 (11:8, 11:4, 11:9)

Ostródzianie nie stanowili dla mocnych w tym sezonie gospodarzy większego zagrożenia. Fakt, że nie zdobyli w tym meczu nawet seta jest bardzo wymowny. Należy mieć tylko nadzieję, że w decydujących spotkaniach sezonu zespół Energa Morliny zaprezentuje się lepiej, bo z taka grą jak e wtorek w Toruniu nie ma czego szukać w elicie.

ENERGA MANEKIN Toruń – ENERGA-MORLINY Ostróda 3:0

TTS POLONIA Bytom -LOTTO POLSKI CUKIER GWIAZDA Bydgoszcz 2:3

AKADEMIA ZAMOJSKA Zamość – UKS DOJLIDY Białystok 1:3

FIBRAIN KU AZS POLITECHNIKA Rzeszów – KS AZS AWFIS BALTA Gdańsk 2:5

ASTS OLIMPIA-UNIA Grudziądz – SOKOŁÓW SA Jarosław 2:3

POLTAREX POGOŃ Lębork – DARTOM BOGORIA Grodzisk Mazowiecki 2:3

GLOBAL PHARMA ORLICZ 1924 Suchedniów – KS DEKORGLASS Działdowo 0:3

1. DARTOM BOGORIA Grodzisk Mazowiecki 13 31 36:16