Awans Dekorglassu w Lidze Mistrzów – Z kompletem zwycięstw w znakomitym stylu

W rosyjskim mieście Verkhnaya Pyshma zakończył się w piątek (17 września) ) turniej Ligi Mistrzów z udziałem tenisistów stołowych Dekorglassu Działdowo, którzy spisali się znakomicie. Z kompletem zwycięstw zajęli pierwsze miejsce i awansowali do kolejnego etapu (listopad)  W premierze pokonali  TTSC UMMC-Elem  Jekaterynburg  3:2, następnie czeski TTC Ostrava 3:1 i w piątek włoski Top Spin Messina Fontalba 3:0. Najlepszym zawodnikiem był Szwed Truls Möregård, Odniósł pięć zwycięstw.

Środa (15 września)

TTSC UMMC-Elem. Jekaterynburg – Dekorglass Działdowo 2:3

Danila Travin – Truls Möregård 0:3 (8:11, 9:11, 5:11)

Mikhail Rozhkov – Jakub Dyjas 0:3 (2:11, 5:11, 8:11)

Viacheslav Krivosheev – Patryk Chojnowski 3:0 (11:9, 11:6, 12:10)

Danila Travin – Jakub Dyjas 3:2 (13:11, 8:11, 11:9, 4:11, 6:1)

Mikhail Rozhkov – Truls Möregård 0:3 (8:11, 6:11, 9:11)

Pierwsze dwa pojedynki były właściwie bez historii. Świetnie dysponowany Truls Möregård pewnie wypunktował Danilę Travina, a Jakub Dyjas Mikhaila Rozhkova. Niestety Patryka Chojnowskiego pokonał również w trzech setach Viacheslav Krivosheev i przeciwnicy złapali oddech. Travin, który ze Szwedem wiele sobie nie pograł okazał się trudnym rywalem dla Jakuba Dyjasa. Polak tracił w tym spotkaniu koncentrację. W pierwszej partii prowadził 10:7 i nie wykorzystał szansy. Potem było raz lepiej raz gorzej. Przy stanie 2:2 zwodnicy rozgrywali tie break do sześciu punktów i tu Rosjanin był zdecydowanie lepszy (6:1). Cała odpowiedzialność spadła więc na barki młodego Szweda, a ten wykazał dużą dojrzałość. Rozpracował Rozhkova bezbłędnie , mając kłopoty tylko w trzecim secie (7:9). Wybrnął jednak z nich błyskawicznie i zapewnił swojej drużynie pierwszą wygrana w turnieju.

W drugim środowym meczu  TTC Ostrava 2016  przegrał z włoskim Top Spin Messina Fontalba 2:3.

TOP SPIN MESSINA FONTALBA-TTC ENFIREEX OSTRAVA 3-2

Yaroslav Zhmudenko-Jakub Kleprlik 1-3 (11-6, 7-11, 9-11, 9-11)

João Monteiro-Filip Delincak 3-0 (11-7, 11-5, 11-4)

Marco Rech Daldosso-Petr Korbel 3-0 (11-8, 11-6, 11-8)

João Monteiro-Jakub Kleprlik 2-3 (11-6, 3-11, 7-11, 11-6, 2-6)

Yaroslav Zhmudenko-Filip Delincak 3-2 (7-11, 9-11, 11-7, 11-3, 6-4)

Czwartek (16 września)

Dekorglass Działdowo – TTC Ostrava 3:1

Truls Möregård – Filip Delincak 3:1 (8:11, 11:9, 11:1, 11:6)

Jakub Dyjas – Jakub Kleprlik 3:0 (11:8, 11:8, 11:8)

Patryk Chojnowski – Petr Korbel 1:3 (9:11, 11:7, 11:13, 4:11)

Truls Möregård – Jakub Kleprlik 3:1 (11:6, 11:9, 9:11, 11:9)

Dekorglass odniósł drugie zwycięstwo, które przyszło łatwiej niż w środę. Wprawdzie zaczęło się od przegranego seta Trulsa Möregårda z Filipem Delincakakiem, ale Szwed opanował sytuację. W drugiej partii trwała nadal zacięta walka, jednak w końcówce zawodnik Dekorglassu wykazał więcej zimnej krwi. To był moment przełomowy. W następnych odsłonach Czech wyraźnie spuścił z tonu. Było więc 1:0, a za chwilę wynik podwyższył Jakub Dyjas, który w trzech setach wygrał z teoretycznie najlepszym zawodnikiem czeskiej drużyny Jakubem Kleprlikiem. Niestety Patryk Chojnowski nie sprostał Petrowi Kerbelowi, choć przy stanie 1:1 Polak miał setbola. Przegrał końcówkę i prowadząc 4:3 w czwartej odsłonie stracił kolejno osiem oczek. Można było się obawiać powtórki ze środy, ale w następnej, jak się okazało ostatniej grze, Truls Möregård pokonał Kleprika 3:1 po bardzo wyrównanym spotkaniu. Szwed mimo młodego wielu zaimponował odpornością psychiczną i dojrzałością. Pozostał jeszcze mecz z włoska drużyną o pierwsze miejsce w grupie. Tymczasem w czwartek włosi pokonali gospodarzy 3:0

TOP SPIN MESSINA FONTALBA-TTSC UMMC ELEM 3-0

Yaroslav Zhmudenko – Danila Travin 3-1 (11-7, 9-11, 12-10, 11-5)

João Monteiro-Viacheslav Krivosheev 3-1 (11-9, 8-11, 11-4, 11-1)

Matteo Mutti-Mikhail Rozhkov 3-2 (9-11, 6-11, 11-8, 13-11, 6-5)

Piątek (17 września)

Dekorglass Działdowo – Top Spin Messina Fontalba 3:0

Truls Möregård – Marco Rech Daldosso 3:0 (11:7, 11:8, 11:9)

Jakub Dyjas – Matteo Mutti 3:2 (11:8, 11:6, 7:11, 6:11, 6:5)

Patryk Chojnowski – Yaroslav Zhmudenko 3:2 (9:11, 12:10, 11:13, 11:8, 6:4)

Tym razem mistrz Polski wygrał do zera, ale mecz był zacięty. Tyle że zawodnicy Dekorglassu wykazali dużą odporność psychiczną i w decydujących momentach to do nich należało ostatnie słowo. W potyczce otwarcia świetnie grający w tym turnieju nowy nabytek działdowian Truls Möregård pokonał w trzech setach Marco Rech Daldosso. Rywal bardzo dobrze spisywał się na początku partii, później jednak Szwed przejmował inicjatywę i nie oddawał jej do końca. Kolejne dwa spotkania rozstrzygnięto w tie breakach. Nietypowych, bowiem zaledwie do sześciu zdobytych punktów. Zarówno Jakub Dyjas jaki i Patryk Chojnowski dali sobie radę, co w przypadku tego ostatniego cieszy szczególnie, bowiem w poprzednich dniach poniósł porażki.

Najważniejsze, że Dekorglass w nowym składzie zagrał w turnieju bardzo skutecznie i bez trudu awansował do kolejnego etapu, który odbędzie się w listopadzie.