Dekorglass zagra o złoty medal – Vrablika trzeba nosić na rękach…

Trudno opisać emocje jakie towarzyszyły rewanżowemu spotkaniu o awans do finału superligi tenisa stołowego. Najważniejsze, że Dekorglass wygrał ostatecznie dwumecz z Sokołowem S.A. Jarosław i zagra o złoty medal z Dartomem Bogoria Grodzisk Mazowiecki. W niedziele(11 kwietnia) zespół z Działdowa pokonał we własnej hali rywali 3:1. Ponieważ pierwszy mecz przegrał 1:3, a bilans setów był jednakowy o awansie decydowały małe punkty i tu lepsi okazali się zawodnicy Dekorglassu. Niekwestionowanym bohaterem meczu był Jiri Vrablik.

KS Dekorglass Działdowo – Sokołów S.A. Jarosław 3:1

Jiri Vrablik – Paweł Chmiel 3:1 (8:11, 11:2, 11:8, 11:9)

Jakub Dyjas – Lei Kou 3:1 (11:6, 11:13, 11:7, 13:11)

Andrej Gacina – Sathiyan Gnanasekaran 1:3 (11:9, 13:15, 8:11, 6:11)

Jiri Vrablik – Lei Kou 2:0 (11:3, 11:6)

Gospodarze stanęli przed bardzo trudnym zadaniem. W Jarosławiu można było uzyskać znacznie lepszy wynik, ale nie udało się. W rewanżu pierwszy do boju ruszył Jiri Vrablik, który zmierzył się z Pawłem Chmielem. Grający trener Dekorglassu kiepsko wszedł w to spotkanie, przegrał seta do 8, ale błyskawicznie się pozbierał. W drugim całkowicie panował nad sytuacją (11:2). Od trzeciej odsłony rozgorzała walka. Chmiel prowadził w początkowej fazie każdego seta, ale Vrablik potrafił odwrócić losy i postawić kropke nad „i”. Wygrał 3:1 i tchnął nadzieję w zespół z Działdowa.

Jakub Dyjas znów trafił na Lei Kou, którego pokonał w Jarosławiu 3:2. Tu też okazał się lepszy, po spotkaniu dramatycznym pełnym zwrotów sytuacji. Pierwszy set dla Polaka do 6. W drugim lider Dekorglassu prowadził 7:4, ale nie utrzymał inicjatywy. W grze na przewagi miał kilka szans, ale przeciwnik był odporny jak skała i do niego należało ostatnie słowo (13:11). Trzecia partia bez historii dla Dyjasa do 7. W czwartej emocje sięgnęły zenitu Kuba przegrywał 7:10, ale bronił nadzwyczajnie kolejne setbole, aż zadał cios ostateczny (13:11). Było więc 2:0 dla Działdowa i nadzieja przekuwała się w coraz większą szansę.

Andrej Gacina, któremu zupełnie nie powiodło się w Jarosławiu miał rywala wysokiej klasy. Hindus Sathiyan Gnanasekaran w superlidze w tym sezonie odniósł komplet zwycięstw. Chorwat zaczął doskonale. Wygrał seta do 9, a w drugim prowadził 10:7. Wydawało się, że sprawa jest przesądzona, tymczasem mistrz Indii wybrnął z kłopotów i zwyciężył na przewagi 15:13. To był prawdziwy dramat Gaciny, który już nie wrócił do tego meczu. Dwa kolejne sety przegrał gładko i to odwróciło sytuację w całym meczu o 180 stopni.

Szanse Dekorglasu nagle stopniały do minimum, bowiem w następnej grze Vrablik musiał pokonać znakomitego Lei Kou w dwóch setach i to wysoko, bo przy równym bilansie setów liczą się małe punkty. I zakochany w Działdowie (z wzajemnością) Czech również z polskim obywatelstwem, dokonał rzeczy niezwykłej. Wygrał 2:0 (3, 6) zapewniając swojej drużynie awans do wielkiego finału. Vrablik zagrał jak w transie. Zdumiony przeciwnik, który rozegrał setki spotkań na najwyższym poziomie, sprawiał wrażenie zahipnotyzowanego.

Jak po pojedynku z Gaciną w obozie Dekorglassu zapanowała wymowna cisza,tak po ostatnim meczu i podliczeniu małych punktów radość wśród zawodników Działdowa nie miała granic. Wszyscy wpadali sobie w ramiona. Szkoda, że zabrakło kibiców, ale na pewno cieszyli się w swych domach.

Niesamowite widowisko z tak pięknym zakończeniem. Grać będziemy więc o złoto ze starym rywalem Dartomem Bogoria Grodzisk Mazowiecki. O tytule zadecyduje tylko jeden mecz.