Dream Team pokonany w Lidzbarku – Trzy godziny emocji

Bardzo cenne zwycięstwo odniosły tenisistki Warmii Lidzbark Warmiński. W meczu ekstraklasy pokonały we własnej hali prawdziwy dream team trwającego sezonu ligowego – SKTS Sochaczew 3:2. Zaczęło się wprawdzie od łatwego zwycięstwa naszej Chinki Qian Wang nad reprezentantką Słowacji Hanę Bartosovą, ale potem rozgorzała walka. Punkt na wagę zwycięstwa wywalczyła Monika Pietkiewicz. W I lidze Warmia II wygrała w Warszawie ze Spójnią 9:1.

Warmia Lidzbark Warmiński – SKTS Sochaczew 3:2

Qian Wang – Hana Bartosova 3:0 (8,6,3)

Monika Pietkiewicz – Natalia Partyka 0:3 (-10,-9,-8)

Maja Krzewicka – Xia Zhao 1:3 (10,-9,-7,-9)

Qian Wang – Natalia Partyka 3:2 (-5,9,9,-7,2)

Monika Pietkiewicz – Hana Bartosova 3:1 (5,7,-11,3)

Przed prawie każdym spotkaniem na konto Warmii można zapisać dwa punkty zdobyte przez Chinkę Qian Wand. W piątkowy wieczór utrzymała swa normę, ale zwycięstwa miały dodatkowy wymiar. Pokonała bowiem rywalki znane na arenie międzynarodowej, które sprowadzono do Sochaczewa po to by klub zdobył wicemistrzostwo Polski. O ile wygrana ze Słowaczką nie podlegała dyskusji, o tyle w meczu z Natalią Partyką emocje rosły z każdą minutą. Przy stanie 2:2 w setach mało kto chyba przypuszczał, że zawodniczka Warmii odda w następnej partii tylko dwa oczka.

Cała odpowiedzialność spadła na Monikę Pietkiewicz, która była w piątek świetnie dysponowana. Już w  przegranej potyczce z Partyką zaprezentowała się z jak najlepszej strony. W potyczce z Bartosovą to potwierdziła i od początku dyktowała warunki. Wprawdzie trochę niepokoju wprowadził przegrany na przewagi trzeci set, ale w następnym Monika znów była pewna w każdym zagraniu i wręcz zdeklasowała rywalkę.

Warto też wspomnieć do dzielnej postawie naszej juniorki. Maja Krzewicka w spotkaniu z Chinką Xia Zhao była równorzędna przeciwniczką. Widać, że ma już spore umiejętności i z każdego spotkania ligowego wyciąga wnioski, nabiera doświadczenia.

Są więc powody do zadowolenia, bo Warmia nadal jest w grze o czwórkę, a zwycięstwo nad rywalkami tej klasy musi odbić się szerokim echem. Na meczu obecny był Marszałek Województwa Jacek Protas, który tak jak kibice po zakończeniu spotkania był w pełni usatysfakcjonowany zwycięstwem Warmii i poziomem widowiska sportowego.

MKSTS Polkowice – GKS GORZOVIA (k) Gorzów 3:2

KU AZS UE Wrocław (ek) – MKS JEDYNKA MAGELLAN Łódź 3:1
Jing Ya Shang – Beata Adamaszek 3:0 (11-4,11-5,11-6)
Anna Janta-Lipińska – Paulina Nowacka 3:0 (11-8,11-9,11-9)
Daria Łuczakowska – Katarzyna Ślifirczyk 2:3 (13-15,11-5,9-11,11-9,1-11)
Jing Ya Shang – Paulina Nowacka 3:0 (11-2,11-3,11-8)

KS BRONOWIANKA Kraków I – KS STELLA Gniezno 3:0
Antonina Szymańska – Natalia Bąk 3:1 (11-6,11-6,12-14,11-1)
Renata Gumula – Magdalena Górowska 3:1 (11-7,7-11,11-6,11-6)
Marta Piłka – Paulina Klimas 3:0 (11-7,11-2,11-5)

W Warszawie powrót do swojej gry

Po zimnym  prysznicu jakim była porażka rezerw Warmii w I-ligowym spotkaniu z zespołem Agro Sieć Chełmno, zawodniczki z Lidzbarka szybko odnalazły właściwą formę. W piątek pokonały w Warszawie Spójnię 9:1 i sam suchy rezultat przekonuje o dominacji naszej drużyny. W sporcie zdarzają się wpadki, najważniejsze, by riposta była szybka i celna, a przebieg spotkania w stolicy okazał się chyba najlepszą odpowiedzią na wszelkie wątpliwości.

Punkty dla Warmii zdobyły: Anna Urbańczyk, Alicja Czarnomska i Zuzanna Chrulska po 2,5 oraz Anna Zielińska 1,5.

KS SPÓJNIA Warszawa – LUKS WARMIA II Lidzbark Warmiński 1:9
Katarzyna Barańska – Anna Zielińska 0:3
Katarzyna Nowocin – Anna Urbańczyk 2:3
Katarzyna Barańska – Anna Urbańczyk 1:3
Katarzyna Nowocin – Anna Zielińska 3:2
Małgorzata Kowalska-Sawecka – Alicja Czarnomska 0:3
Agnieszka Wójcicka – Zuzanna Chrulska 2:3