Duże zmiany w Dekorglassie – Nowe twarze to Jakub Dyjas i Andrej Gacina

Fot. Jakub Dyjas
Tenisiści stołowi Dekorglassu Działdowo w minionych rozgrywkach zdobyli brązowy medal, ale od kilku lat marzą o złotym. Przed każdym sezonem klub z Działdowa należy do faworytów, dlatego z nadzieją czekamy na kolejną rywalizację w superlidze. Tym bardziej, że w zespole zachodzą duże zmiany. Zasadnicze decyzje już zapadły. W I lidze wystąpią rezerwy Dekorglassu i tu też trzeba zgłosić mocny, a jednocześnie perspektywiczny skład.

W tym roku rozgrywki superligi rozpoczną się na przełomie września i października po Mistrzostwach Europy – mówi prezes klubu Ferdynand Chojnowski. Imienne składy drużyn należy zgłosić do 3 września, ale my już sprawy personalne załatwiliśmy. Nowymi twarzami będą: Jakub Dyjas, zawodnik bardzo utytułowany, który od 2015 występował w Bundeslidze w zespole TTF Liebherr Ochsenhausen oraz trzykrotny olimpijczyk z Chorwacji Andrej Gacina. W kadrze są też dwaj gracze z poprzedniego sezonu: Chińczyk Shihao Wei i Jiri Vrablik, pełniący równocześnie funkcje trenera. Zgłoszeni zostaną także: Wenliang Xu i Kamil Kurowski, którzy jednak stanowić będą trzon drużyny I-ligowej. W niej wystąpi także nasza młodzież, tak jak w poprzednim sezonie na poziomie II ligi. Będzie do dla niej duże wyzwanie, ale cały czas oczekujemy postępu juniorów, a na zapleczu superligi można się wiele nauczyć.

Dekorglass zgłosił się także do Ligi Mistrzów, w której prawo startu ma 16 najlepszych zespołów z rankingu europejskiego. My po rocznej przerwie gry występów w rozgrywkach klubowych na Starym Kontynencie spadliśmy z dziewiątego, właśnie na szesnaste miejsce, ale łapiemy się do stawki. Liga Mistrzów ma przebiegać w innej formule niż dotychczas. W głównej rywalizacji grupowej wystąpi osiem najlepszych drużyn rankingu, oraz zwycięzcy z kwalifikacji zespołów z miejsc 9/16 . Będą więc cztery grupy po trzy ekipy. Przegrani w kwalifikacjach zagrają w Pucharze ETTU.

Dekorglass Działdowo Działdowo' sport seniorski Tenis stołowy

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x