Dzielna postawa Warmii w Tarnobrzegu – Li Qian przyszła z odsieczą

Oczywiście trudno było przypuszczać, by tenisistki stołowe Warmii Lidzbark Warmiński ugrały coś w Tarnobrzegu. Liczyliśmy przede wszystkim na ambitną postawę w pojedynczych spotkaniach, a wtedy zawsze można pokusić się o honorowy wynik. I nie zawiedliśmy się. Warmia wprawdzie przegrała, ale 1:3 (punkt zdobyła Monika Pietkiewicz), a mecz trwał prawie dwie i pół godziny. Po trzech grał było 1:2 i trener mistrzyń Polski obawiając się kłopotów desygnował do gry z Moniką Li Qian. Ona  ustaliła wynik meczu. W sumie niezła postawa naszych zawodniczek, które od razu wyjechały do Krakowa, by tam potrenować przed Mistrzostwami Polski.

Ustawienie Warmii w tym spotkaniu było nietypowe. Pierwsza  wystąpiła Maja Krzewicka, która stoczyła wyrównany bój z Liu Li i to była zapowiedź sporych w sumie emocji, których przed meczem nikt się raczej nie spodziewał. W drugim pojedynku Kinga Stefańska prowadziła z Monika Pietkiewicz 2:0, ale zawodniczka z Lidzbarka wierzyła, że karta się odwróci, a wiara czyni cuda. Zwycięstwo Moniki 3:2 i stan meczu 1:1. Xu Jie poradziła sobie z Chen Man Jing i było 2:1 dla faworytek. Przewidując kłopoty trener zespołu z Tarnobrzega skorzystał z regulaminowej zmiany i sięgnął po Li Qian, która pewnie wygrała z Moniką Pietkiewicz, choć ta potwierdziła bardzo dobrą dyspozycję.

W II lidze porażka Piłeczki

Nadal nie wiedzie się pinpogistom Piłeczki Pisz, którzy ponieśli kolejną porażkę. Tym razem przegrali na wyjeździe z Józefovią 3:7. Degradacja zespołu z Pisza jest już przesądzona.

Józefovia – Pileczka Pisz 7:3

Punkty zdobyli: Paweł Zieliński i Sebastian Nogacki po 1,5.

Była szansa przynajmniej na remis. Marcin Filipowicz przegrał swój pojedynek 2:3 (ostatni set do 9), w pięciu setach uległ również drugi debel.