Ekstraklasa bez Bronowianki – Warmiankom ubyły rywalki

Na dwa dni przed inauguracją rozgrywek ekstraklasy tenisa stołowego wycofała się z niej Bronowianka Kraków - jeden z najbardziej zasłużonych klubów. Tym samym zawodniczkom Warmii Lidzbark Warmiński(piszemy o nich oddzielnie) ubył jeden rywal, ale trudno się z tego powodu cieszyć, bowiem taka wolta rozgrywek na pewno nie uatrakcyjni. Tym bardziej, że na lodzie zostały trzy znane i wysokiej klasy zawodniczki: Antonina Szymańska, Marta Piłka i Marta Smętek, z którymi klub podpisał kontrakty, a teraz polubownie próbuje z nimi dojść do porozumienia.

W myśl przepisów cała trójka nie może zmienić barw klubowych, bowiem okienko transferowe zamknięto 30 czerwca. Być może w zaistniałej sytuacji dojdzie do jakiegoś precedensu, przecież zawodniczki nie są winne tego zamieszania. Ponieważ decyzja zarządu Bronowianki zapadła tuż przed ligowa premierą nie ma już możliwości uzupełniania składu ekstraklasy.

Z pingpongiem pod Wawelem nie dzieje się najlepiej.  Zaprzestano finansowania znanego ośrodka szkolenia w Krakowie , bowiem według opinii PZTS ponoszone koszty dofinansowania nie były adekwatne do wyników. Bronowianka była ściśle powiązana z ośrodkiem – stąd reakcja łańcuchowa…

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x