Elbląska „Helena” przyjazna pingpongistom – W ostatniej próbie Jacek Świtalski

W środę (13 sierpnia) halą lodowiska Helena w Elblągu ponownie zawładnęli tenisiści stołowi, którzy rywalizowali w czwartym turnieju rozgrywanym w ramach akcji „Wakacje z MOSiR-em”. Tym razem w ostatnim już tego lata turnieju, rywalizowało dwunastu zawodników. Zwycięsko z rywalizacji wyszli: Jakub Kowalski (młodzież) i Jacek Świtalski (open)

Półmetek wakacji już za nami, a to oznacza, że także rozgrywki prowadzone przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wkraczają w końcową fazę. W środę po raz ostatni spotkali się miłośnicy tenisa stołowego. Okazją był czwarty tego lata turniej, który na starcie zgromadził 12 zawodników w kategorii Open i dwóch w kategorii szkół podstawowych. W tej ostatniej rozegrany został tylko jeden mecz, który wyłonił zwycięzcę. Został nim Jakub Kowalski, który pokonał Stefana Ponikiewskiego 3:0.

Zdecydowanie więcej działo się w rywalizacji w kategorii Open. Tu najlepiej poradził sobie Jacek Świtalski, który w drodze do finału pokonał Henryka Wojciechowskiego 3:1 oraz Romana Grudnia 3:0. W meczu o pierwsze miejsce zmierzył się z Januszem Krigerem. Jak się można było spodziewać, spotkanie było bardzo wyrównane, a w każdym z setów szala zwycięstwa przechylała się raz w jedną, a raz w drugą stronę. Ostatecznie Jacek Świtalski wygrał 3:1 i po raz pierwszy w czasie wakacyjnych turniejów mógł świętować wygraną. Trzecie miejsce zajął Łukasz Susło, po tym jak pokonał 3:0 Romana Grudnia.

Trzech najlepszych zawodników w kategorii Open otrzymało pamiątkowe dyplomy, natomiast zawodnicy w kategorii szkół podstawowych oprócz dyplomów otrzymali od organizatora słodkie upominki.

– To, że rozegraliśmy ostatni turniej nie oznacza, że żegnamy się z tenisem stołowym – mówi Marek Wnuk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Do końca wakacji, codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 10-14, hala lodowiska jest otwarta dla wszystkich chętnych. Rozstawione są stoły do tenisa, można pograć w koszykówkę, badmintona, czy przeprowadzić zajęcia sportowe dla najmłodszych. Zapraszamy do korzystania z naszej oferty.

Więcej informacji o wakacyjnej ofercie, szczegółowy kalendarz imprez, terminarze, wyniki, tabele oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu w zakładce imprezy sportowe/Wakacje z MOSiR-em 2014.

{AdmirorGallery}switalski13{/AdmirorGallery}

Tekst i fot. MOSiR

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Elbląg MOSiR Elbląg Tenis stołowy

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x