Elblążanie wyłonili swoich mistrzów – Pięć setów to norma

W III Indywidualnych Mistrzostwach Elbląga Amatorów w Tenisie Stołowym uczestniczyło 36 zawodników i 10 par deblowych. Zawody zainaugurował kierownik Działu Imprez i Szkoleń MOSiR Janusz Pająk, który nagrodził zwycięzców zakończonej już trzeciej edycji Grand Prix Elbląga w Tenisie Stołowym.

Potem rozpoczęły się gry o mistrzowskie laury. Po 54. pojedynkach wyłoniono ćwierćfinalistów w grach pojedynczych. W tej fazie turnieju padły następujące rozstrzygnięcia:

Janusz Krygier – Arkadiusz Kaczmarzyk 3:2

Tadeusz Piasecki – Sławomir Urban 0:3

Roman Grudzień – Sylwester Piasecki 3:0

Zbigniew Woronowicz – Dariusz Wycichowski 1:3

W pojedynkach półfinałowych  Krygier pokonał 3:1 Urbana, a Grudzień wygrał 3:1 z Wycichowskim. W meczu o brązowy medal Sławomir Urban pokonał 3:2 Dariusza Wycichowskiego, a w finale Janusz Kriger wywalczył indywidualne mistrzostwo Elbląga zwyciężając 3:2 Romana Grudnia.

W grach deblowych po sześciu pojedynkach wyłoniono półfinalistów.

Wyniki gier tej fazy turnieju deblowego:

Kriger/Grudzień – Kaczmarzyk/Iwicki 3:0

Piasecki/Woronowicz – Gliniecki/Łuczak 0:3

W meczu o trzecie miejsce duet Kaczmarzyk/Iwicki pokonał 3:0 parę Piasecki/ Woronowicz. Deblowe mistrzostwo Elbląga w tenisie stołowym zdobyła para Gliniecki/Łuczak pokonując 3:0 duet Kriger/Grudzień.

W kategorii Open o mistrzostwo rywalizowali zawodnicy z licencjami PZTS. Tytuł wywalczył Krzysztof Bojanowski wyprzedzając Wojciecha Wlazło, Jacka Świtalskiego i Krystiana Grzelaka.

Organizator mistrzostw – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji poinformował, że kolejna edycja Grand Prix Elbląga w tenisie stołowym rozpocznie się we wrześniu.